Bon turystyczny do 31 marca. Do wykorzystania jeszcze ok. 1 mld zł   KORONAWIRUS

Ważność bonu turystycznego, która wygasała 30 września, została wydłużona o pół roku do 31 marca decyzją Sejmu, który w ostatniej chwili wprowadził taką poprawkę do ustawy o  wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją na Odrze.

Jak poinformował ZUS, do tej pory rodzice i opiekunowie z 4,3 mln przyznanych bonów turystycznych aktywowali blisko 3,8 mln. Jednak wciąż pozostało około 500 tys. bonów nieaktywnych. Do przedsiębiorców hotelarskich i turystycznych trafiło 2,81 mld zł. Do wykorzystania został jeszcze ok. 1 mld zł. Ustawa musi jeszcze przejść przez Senat na posiedzeniu 6-7 września i podpisana być przez prezydenta, ale jest to już formalność, biorąc pod uwagę ekspresowe uchwalenie ustawy przez Sejm niemal jednogłośnie i samą poprawkę zgłoszoną w ostatniej chwili przez posłankę PiS Teresę Wargocką podczas drugiego czytania ustawy na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.  


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *