Kolejne europejskie państwa znoszą obostrzenia covidowe   KORONAWIRUS

Od czwartku 10 lutego Czechy zniosły obowiązek okazywania certyfikatów covidowych przy korzystaniu z usług hoteli, restauracji, czy udziału w imprezach masowych. Dzień wcześniej niemal wszystkie ograniczenia zniesiono w Szwecji. Restrykcje nie obowiązują już także m.in. w Wielkiej Brytanii, Danii i Norwegii.

fot. Adobe Stock

Certyfikaty w Czechach obowiązują już wyłącznie przy wjeździe do kraju z zagranicy.

W Szwecji także zniesiono obowiązek legitymowania się certyfikatem covidowym w restauracjach, nie będzie już także obowiązku korzystania z maseczek. Znikają także zalecenia dotyczące pracy zdalnej. Pozostaje natomiast nakaz zamykania lokali gastronomicznych o 23. Zniesiono także  wszelkie ograniczenia wjazdu z pozostałych krajów skandynawskich i państw należących do Unii Europejskiej.

Duńskie władze poszły jeszcze dalej znosząc wszystkie ograniczenia, podobnie postąpiła Norwegia, której władze zaleciły jednak obywatelom zasłanianie ust i nosa w tłocznych miejscach i transporcie publicznym.

Także Wielka Brytania zniosła obowiazek okazywania certyfikatów, a jak zapowiedział brytyjski premier Boris Johnson do 24 marca zniesie też obowiązek izolacji osób zakażonych koronawirusem i zmieni go w zalecenie. 

Na podobne kroki nie zdecydował się polski rząd, podtrzymując w lutym restrykcje dotyczące ograniczenia funkcjonowania hoteli, restauracji, obiektów użyteczności i sakralnych do 30 proc., gdzie do limitów nie są wliczane osoby zaszczepione. Zamknięte są wciąż także dyskoteki.

Jak zapowiedział wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski, będzie on w ciągu miesiąca będzie rekomendował stopniowe odchodzenie od restrykcji i przywracanie normalnego funkcjonowania życia społecznego i gospodarczego.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *