Od 28 marca koniec z obowiązkowymi maseczkami   KORONAWIRUS

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił podczas dzisiejszej konferencji prasowej zniesienie od najbliższego poniedziałku 28 marca obowiązku noszenia maseczek, a także izolacji oraz kwarantanny domowej dla współdomowników oraz wszystkich kwarantann związanych z wjazdem do Polski.

Zniesienie obowiązku stosowania maseczek nie będzie dotyczyło jedynie podmiotów leczniczych.

Jak podkreślił minister zdrowia, -Opieraliśmy się też na analizie perspektyw i prognoz co do dalszego rozwoju epidemii. Zarówno sytuacja międzynarodowa, jak i nasze prognozy, są pozytywne. Przewidujemy, że do końca kwietnia będziemy mieli zdecydowaną redukcję zakażeń i hospitalizacji. Dodał również, że - Według ostatnich badań obecność przeciwciał jest wykazywana w 90-95 procentach populacji. Jesteśmy odporni jako społeczeństwo, te wskaźniki upoważniają nas do podejmowania nowych decyzji.

Co w przypadku zakażenia?

-Oczywiście pacjenci z pozytywnym wynikiem testu będą otrzymywali zwolnienia lekarskie i będą sami musieli izolować się w domu. Natomiast tymi izolacjami nie będzie zarządzał sanepid - wyjaśnił szef resortu zdrowia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *