Tork udostępnia zestaw narzędzi „Pracuj bezpiecznie”, aby pomóc pracownikom służby zdrowia z pierwszej linii frontu

Tork udostępnia zestaw narzędzi „Pracuj bezpiecznie”, aby pomóc pracownikom służby zdrowia z pierwszej linii frontu

Z okazji Światowego Dnia Higieny Rąk, obchodzonego 5 maja, Tork, marka Essity, udostępnia pakiet Pracuj bezpiecznie: COVID-19 zestaw narzędzi dla służby zdrowia. To wyraz uznania i wsparcia dla pracowników opieki zdrowotnej, którzy na co dzień działają na pierwszej linii frontu walki
z koronawirusem. Zestaw, dostępny na stronie Tork, radzi jak zmniejszyć ryzyko zakażenia i zawiera wskazówki dotyczące utrzymania higieny rąk, czystości powierzchni i prawidłowego rozmieszczenia dozowników.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła 2020 rok „Rokiem pielęgniarki i położnej”. W maju przypada również 200. rocznica urodzin jednej z prekursorek współczesnego pielęgniarstwa, Florence Nightingale. Pracując w wojskowym szpitalu w czasie wojny, wdrożyła ona praktykę mycia rąk zmniejszając tym samym liczbę infekcji.

- Według WHO czyste ręce wszystkich pracowników służby zdrowia mają kluczowe znaczenie
w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się chorób. W ramach uznania dla pracy personelu medycznego wprowadziliśmy zestaw narzędzi Pracuj bezpiecznie. Dostęp do materiałów jest bezpłatny i można je pobrać ze strony https://www.tork.pl/torkcampaigns/corona-virus – mówi Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager, Tork.

Według globalnie przeprowadzonego badania wśród pracowników służby zdrowia, 21% ankietowanych uważa, że szkolenia w zakresie higieny, w których mieli okazję uczestniczyć, były zbyt teoretyczne. Tork znalazł na to rozwiązanie. Praktyczne wskazówki na temat higieny rąk można znaleźć w interaktywnej, wykorzystującej wirtualną rzeczywistość (VR) aplikacji szkoleniowej Tork. Informacje na temat korzystania
z tej bezpłatnej aplikacji znajdują się w nowym zestawie narzędzi. W materiałach są też informacje na temat procedur mycia i dezynfekcji rąk oraz gotowe do pobrania plakaty z instrukcjami dotyczącymi utrzymania higieny.

- Ludzie pracujący na pierwszej linii frontu - pielęgniarki, lekarze, ekipy sprzątające, czy pracownicy środowiskowi - wykonują niesamowitą pracę. Jako dostawca profesjonalnych produktów i usług higienicznych, możemy im pomóc, udostępniając zestaw Pracuj bezpiecznie. Jest to jeden z naszych sposobów na wsparcie pracowników służby zdrowia, by mogli chronić siebie i pacjentów w tym trudnym czasie – dodaje Wojciech Nizio.

Odwiedź https://www.tork.pl/torkcampaigns/corona-virus, aby pobrać materiały Pracuj bezpiecznie: COVID-19 Zestaw narzędzi dla służby zdrowia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *