Barbara Podwysocka na czele zespołu ds. autocertyfikacji hoteli   PERSONALIA

Barbara Podwysocka, dyrektor pionu bezpieczeństwa w Polskim Holdingu Hotelowym została przewodniczącą zespołu branżowego ds. autocertyfikacji hoteli i obiektów noclegowych. Polski Holding Hotelowy wraz z Polską Organizacją Turystyczną w oparciu o wytyczne Ministerstwa Rozwoju i  Głównego Inspektoratu Sanitarnego byli wspólnymi inicjatorami przygotowania certyfikatów bezpieczeństwa dla polskich obiektów noclegowych oraz hoteli.

– Zdajemy sobie sprawę, że nadal najważniejsze jest bezpieczeństwo turystów i pracowników obiektów turystycznych, dlatego wspólnie z branżą wypracowaliśmy program autocertyfikacji obiektów noclegowych i lokali gastronomicznych znajdujących się w nich. Mamy bowiem świadomość, że zaufanie to podstawa, zarówno w życiu, jak i w biznesie, jakim jest turystyka. Zapraszamy do rejestracji na stronie bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl – powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Certyfikat będzie stanowił ważny element marketingowy zarówno na rynku lokalnym jak i zagranicznym. Będzie to również sygnał dla wszystkich zainteresowanych podróżowaniem, że właśnie w Polsce można bezpiecznie zatrzymać się w polskich obiektach. Polska to jeden
z pierwszych krajów, który taki certyfikat opracował. Autocertyfikacja przygotowywana przez POT jest bezpłatna i dobrowolna. Sam certyfikat został przygotowany w taki sposób, aby służył nie tylko dużym sieciowym hotelom, ale również gospodarstwom agroturystycznym, małym pensjonatom i prywatnym hotelom. Lista autocertyfikowanych obiektów będzie dostępna na stronie bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl.

– Wierzę, że prace które są prowadzone przez Polską Organizację Turystyczną wpłyną na poszerzenie wiedzy i zaufania naszych gości, a przede wszystkim pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa w obiektach turystycznych w naszym kraju. Dzięki temu goście będą mogli dokonywać świadomych wyborów. Wspólnymi siłami uda nam się odzyskać ich zaufanie, jednocześnie dbając o zachowanie wytycznych związanych z  bezpieczeństwem zarówno dla naszych gości jak i pracowników. Tylko w ten sposób możemy pokonać epidemię i wrócić do nieco zmienionej już normalności – dodała Barbara Podwysocka, dyrektor pionu bezpieczeństwa w spółce Polskiego Holdingu Hotelowego oraz przewodnicząca zespołu branżowego ds. autocertyfikacji hoteli i obiektów noclegowych.

Barbara Podwysocka jest absolwentką SGGW oraz Politechniki Warszawskiej. Karierę w branży hotelarskiej rozpoczęła w 2003 roku w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport na stanowisku inspektora sanitarnego. W następnych latach pełniła funkcję audytora systemu bezpieczeństwa żywności, zarządzania jakością, systemów bezpieczeństwa i higieny pracy, a ponadto była wieloletnim szkoleniowcem. Obecnie Barbara Podwysocka pełni funkcję dyrektora pionu bezpieczeństwa w spółce Polskiego Holdingu Hotelowego.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *