Rezerwuj bezpiecznie – właściciele obiektów biorą sprawy w swoje ręce

Ruszyła ogólnopolska akcja promocyjno-informacyjna „Bezpieczne rezerwacje w czasie COVID-19", którą stworzyli sami właściciele obiektów noclegowych, by edukować turystów. Partnerami tej akcji zostały już m.in. miasta Szklarska Poręba i Wisła oraz Polskie Stowarzyszenie Wynajmu Krótkoterminowego.

– Przeprowadzaliśmy internetowe ankiety wśród osób często podróżujących, ale i także wśród właścicieli obiektów turystycznych, by przeanalizować obecną sytuacje i znaleźć obawy, które obecnie blokują dokonywanie rezerwacji na przyszłe terminy przez turystów – mówi Gerard Grech właściciel obiektu Poduszka Villa Grace ze Szklarskiej Poręby i pomysłodawca akcji „Bezpieczne rezerwacje w czasie COVID-19”. – Po analizie danych z przeprowadzonych ankiet wynika, że obecnie wszyscy boimy się nie tylko tego czy my lub nasi bliscy będziemy zdrowi, ale także nie wiemy jak będzie wyglądał ten najbliższy i ten dalszy czas. Nie jesteśmy pewni czy jeśli teraz zarezerwujemy pobyt na Święta czy inny termin to będziemy mogli z niego w ogóle skorzystać, czy nie będzie odgórnej narodowej kwarantanny, a może indywidualnie trafimy na izolacje. Czy w związku z tym nie stracimy wpłaconych zadatków czy zaliczek. Pomimo, że przepisy prawne obecnie obowiązujące gwarantują klientom firm turystycznych w takich przypadkach zwrot pobranych środków pieniężnych lub zwrot w postaci vouchera refundującego to niestety nie zawsze o tym turyści wiedzą. To właśnie ta niewiedza tworzy obawy, które blokują nas przed dokonywaniem rezerwacji pobytów np. na okres zimowy.

Stąd pomysł na akcję „Bezpieczne rezerwacje w czasie COVID-19", aby potencjalni goście wiedzieli, że mogą bezpiecznie i bez obaw już dziś dokonywać rezerwacji i wpłacać przedpłaty, a gestorzy z mocy prawa są zobowiązani do zwrotu lub wymiany wpłaconych środków jeśli rezerwacja z przyczyn związanych z Covid-19 nie dojdzie do skutku.

– To spontaniczna akacja, która powstała w głowie jednego z naszych kolegów z branży i po kilku krótkich rozmowach zaczęliśmy działanie. Nie możemy stać z rękami w kieszeni i tylko obserwować sytuacje, musimy działać – mówi Wojciech Rozkoszny, rzecznik prasowy akcji „Bezpieczne rezerwacje w czasie COVID-19” oraz właściciel Rezydencji Pod Ochorowiczówką B&B w Wiśle. – Chcemy nie tylko promować nasze obiekty noclegowe, czy nasze oferty turystyczne, ale przede wszystkim chcemy edukować i informować naszych potencjalnych gości, że nie mają się czego obawiać i mogą bezpiecznie rezerwować noclegi i inne usługi. Stworzyliśmy serwis internetowy bezpiecznerezerwacje.pl gdzie zrzeszamy te obiekty noclegowe, które gwarantują wypłatę wpłaconych pieniędzy jeśli rezerwacja z jakiegokolwiek powodu, związanego z koronawirusem nie dojdzie do skutku. Proponować będziemy również vouchery, których sprzedaż teraz pozwala nam obecnie funkcjonować, aby chronić miejsca pracy i nasze firmy. Na stronie internetowej dokładnie też opisujemy zasady takich rezerwacji i ewentualnych zwrotów. Zależy nam na naszych gościach, na ich bezpieczeństwie nie tylko w kwestii zdrowotnej ale i również na ich bezpieczeństwie w aspekcie finansowym.

Partnerami akcji "Bezpieczne rezerwacje w czasie COVID-19" są:

Miasto Szklarska Poręba, Miasto Wisła, Polskie Stowarzyszenie Wynajmu Krótkoterminowego, Grupa Poduszka, HOTRES – polski system rezerwacji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *