Maciej Miazek odpowiedzialny za hotele Radisson w Polsce   PERSONALIA

Maciej Miazek przejął odpowiedzialność za hotele Grupy Radisson w Polsce, nadal odpowiadając także za rynek rosyjski. Jego głównymi obowiązkami będzie analiza przychodów oraz rozwój operacyjny. Radisson Hotel Group w Polsce ma 14 działających hoteli oraz cztery w przygotowaniu rozwijając pięć marek: Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson RED, Radisson i Park Inn by Radisson.

Nowa pozycja pochodzącego ze Szczecina Macieja Miazka sprowadzi go z powrotem do Polski, gdzie będzie w bliskim kontakcie z zarządem i właścicielami hoteli, a także oceni nowe potencjalne relacje biznesowe. Maciej Miazek z siecią Radisson związany jest od 1993 r. W latach 2008-2014 był dyrektorem hoteli Radisson Blu w Gdańsku i zarządzanym przez sieć 5-gwiazdkowym hotelem Rezydent w Sopocie. W latach 2005-2008 kierował Radissonem we Wrocławiu. Karierę w branży hotelarskiej zaczynał w 1991 r. jako nocny recepcjonista w Amber Baltic w Międzyzdrojach. Od 1993 r. związany jest z grupą Radisson, gdy zaczął pracę w recepcji Radissona w Szczecinie. Później pracował w Radissonach jako kierownik recepcji na Arubie, w Detroit i Dublinie, jako room divison manager w Dublinie i zastępca dyrektora generalnego w warszawskim Radissonie Centrum, z którego przeszedł do Wrocławia na stanowisko dyrektora. Z Rosją związany jest od 2014 r., dlatego jego biuro pozostanie nadal w Moskwie. Przez 3 lata był dyrektorem generalnym hoteli Park Inn by Radisson Pribaltiyskaya z 1,2 tys. pokojami oraz dyrektorem regionalnym dystryktu Sankt Petersburgu, gdzie sieć ma sześć hoteli. Od 2017, jako dyrektor regionalny, odpowiedzialny był za hotele Radisson Hotel Group w Rosji, Azerbejdżanie i Armenii. To najwyższe stanowisko pełnione przez Polaka w strukturach operacyjnych globalnych sieci. W styczniu 2020 objął stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych na Rosję, które w październiku zostało rozszerzone o Polskę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *