Ecofill – innowacyjny system dozowania kosmetyków hotelowych   MATERIAŁ PARTNERA

Groupe GM France to jeden z najstarszych i największych na świecie producentów kosmetyków dla hoteli. Jego dystrybutorzy pracują w ponad siedemdziesięciu krajach, a fabryki znajdują się na trzech kontynentach. O renomie firmy świadczy fakt, że swoich praw autorskich udzieliły jej tak znane marki kosmetyczne jak: Guerlain, Clarins, Mugler, Yves Rocher, Azzaro, Jo Malone, Uriage i wiele innych. Od 20 lat jej reprezentantem handlowm i licencyjnym producentem w Europie środkowej i wschodniej jest firma Lanwar.

Członkowie Groupe GM aktywnie pracują na rzecz ochrony środowiska realizując program CARE ABOUT EARTH. Jego główny cel to zmniejszenie negatywnego wpływu produktów na środowisko. Służy temu zmiana opakowań oraz używanych do ich produkcji surowców. Esencją tych działań jest najnowsze, autorskie rozwiązanie dyspensera produktów kosmetycznych pod nazwą Ecofill.

System składa się z niewielkich rozmiarów, dyskretnego uchwytu ściennego oraz dwuczęściowej butelki, która mieści w sobie zasobnik z kosmetykiem. Dla ułatwienia wymiany zasobnika systemowa butelka jest rozkręcana,
dzięki czemu nie ma potrzeby używania żadnych narzędzi. Butelka oraz pompka dozująca wykonane są w 100% z tworzyw pochodzących z recyklingu. W systemie Ecofill kosmetyk jest dostarczany w formie fabrycznie zamkniętego wkładu oznaczonego numerem serii produkcyjnej oraz datą ważności i ma pojemność 400 ml, a jego opakowanie waży zaledwie 8 gramów! Sam proces wymiany jest niezwykle prosty i w 100% sterylny. Należy włożyć kartridż do rozkręconej butelki, zakręcić ją i wcisnąć od góry pompkę, której końcówka przebija ściankę wkładu.

Dlaczego używać kartridży, zamiast dolewania produktu np. z kanistra? Mamy tu dwa aspekty: sanitarny i prawny. Wykonując tzw. dolewki do dozowników nie możemy zagwarantować warunków higieny takiej jak w zakładzie produkcyjnym, kontrowanym przez służby sanitarne oraz pracowników kontroli jakości. Po drugie przepisy prawne (Ustawa o Produktach Kosmetycznych) zabraniają mieszania w jednym opakowaniu, z którego korzysta klient, kosmetyku nawet tego samego rodzaju, ale pochodzącego z dwóch różnych partii produkcyjnych.

System Ecofill spełnia zatem oczekiwania wymagającej grupy klientów jakimi są hotelarze, oraz wymogi ochrony środowiska, jest praktyczny w użyciu, a jego obsługa ogranicza się do minimum zaangażowania od personelu. Jest także niezwykle ekonomiczny, spełniając jednocześnie wymogi prawne stosowania systemów wielorazowych.

Jerzy Warszawski


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *