Minister zdrowia zapowiada weryfikację pobytów służbowych w hotelach   KORONAWIRUS

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że wkrótce zostanie wprowadzony „system składania oświadczeń w przypadku pobytów hotelowych i w pensjonatach, którego celem będzie również możliwość weryfikacji tych oświadczeń". Ewentualne naruszenia przepisów mogą skutkować ryzykiem utraty przez właścicieli hoteli i pensjonatów możliwości skorzystania z instrumentów tarczy finansowej.

W myśl obecnie obowiązujących obostrzeń pobyt gości w obiektach hotelowych możliwy jest jedynie dla przebywających w podróży służbowej lub w podróży związanej z wykonywaniem działalności gospodarczej, osób wykonujących zawód medyczny, sportowców podczas zgrupowań, oraz pacjentów i ich opiekunów.

Szef resortu zdrowia zapowiedział także, że na razie rząd nie ma w planach wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się w okresie Świąt Bożego Narodzenia, ale na pewno będzie kontrolowane weryfikowanie obecnych rozwiązań w zakresie pobytów turystycznych także w okresie feryjnym.

Adam Niedzielski zapowiedział także konsekwencje dla właścicieli obiektów, którzy nie będą stosować się do przepisów - Po pierwsze chciałem zwrócić uwagę, że każde naruszenie przepisów będzie powodowało dla właścicieli hoteli czy właścicieli pensjonatów ryzyko utraty możliwości skorzystania z instrumentów tarczy finansowej. A po drugie będziemy również, już jest w zasadzie wprowadzony system składania oświadczeń w przypadku pobytów hotelowych i w pensjonatach, którego celem będzie również możliwość weryfikacji tych oświadczeń – powiedział minister.

-Jeżeli ktoś składa oświadczenie, będziemy chcieli również mieć możliwość weryfikacji takiego oświadczenia – dodał.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *