Minister zdrowia: Hotele zamknięte co najmniej do 14 lutego   KORONAWIRUS

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział podczas konferencji prasowej, że obecny "Etap odpowiedzialności społecznej" zostaje przedłużony do 14 lutego. Oznacza to dalsze zamknięcie hoteli poza nielicznymi wyjątkami, zakaz funkcjonowania stacjonarnej gastronomii, czy stoków narciarskich. Otwarte zostaną galerie handlowe, a także instytucje kultury.

Zamknięte będą również siłownie i obiekty sportowe. Nauczanie stacjonarne pozostaje na razie w klasach I-III.

-Opieramy się na amerykańskich badaniach, które dowodzą, że handel jest stosunkowo bezpieczny - powiedział Niedzielski.

Galerie sztuki i muzea również zostaną otwarte od 1 lutego. Minister podkreśla, że może w nich przebywać jedna osoba na 15 m 2. Zostanie zniesiona także "godziny dla seniorów w handlu".

-Sytuacja epidemiczna w Polsce i Europie była podstawą do naszego podejmowania decyzji, co do kształtu obostrzeń w najbliższym czasie. Mamy stopniowy spadek zakażeń w Polsce. Impuls świąteczny przyczynił się do spowolnienia tempa spadku - powiedział minister.

Polityk zwrócił także uwagę na ryzyka mutacji koronawirusa i sytuacji międzynarodowej. -Mamy złe sygnały płynące z otoczenia międzynarodowego. Trudno spodziewać się, że Polska będzie zieloną wyspą - mówił Niedzielski.

-Sygnały docierające z Wielkiej Brytanii są cały czas niepokojące. Dlatego tamtejszy rząd zdecydował się na daleko idące restrykcje - powiedział minister. Dodał, że brytyjski szczep mutacji koronawirusa jest już w Polsce. Przytoczył także przypadki Hiszpanii i Francji jako państw z bardzo wysokim wskaźnikiem zakażeń.

- W Niemczech lockdown został przedłużony do połowy lutego, praca zdalna do połowy marca.

Walczymy o zdrowie i życie Polaków. […] Przychodzi moment, że możemy powiedzieć, że te działania służą Polkom i Polakom, o czym świadczą konkretne liczby. - Ponad 6,5 mln miejsc pracy zostało uratowanych - dodała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *