Łukasz Płoszyński, Focus Hotels: Decyzja o dalszym zamknięciu hoteli jest dla nas niezrozumiała   ANALIZY I RAPORTY

- Według mojej wiedzy, za wyjątkiem wesel nie było w ubiegłym roku w żadnym z polskich hoteli większych ognisk zakażeń koronawirusem. Stąd niezrozumiała jest dla nas decyzja, żeby trzymać nas nadal w takim zamknięciu – mówił w programie „Money – To się liczy” Łukasz Płoszyński, wiceprezes sieci Focus Hotels.

- W ubiegłym roku odnotowaliśmy w naszych obiektach ponad 91 tys. gości, natomiast przypadków zakażeń koronawirusem wśród gości było łącznie 6. Sanepid dysponuje tymi danymi, bo każdy taki przypadek musimy zgłaszać – dodaje Płoszyński.

Przedstawiciel sieci Focus odniósł się także do trudnej sytuacji finansowej wielu hoteli.

-Wiele hoteli zgłasza się i do nas z ofertami sprzedaży - przyznał Płoszyński. Jak dodał, sporo zależy tu jednak od indywidualnej sytuacji hotelu i jego zadłużenia. - Dla niektórych na pomoc może być już w tej chwili za późno - ocenił. Jak dodał, jego hotele skorzystały z pomocy z Funduszu Świadczeń Gwarantowanych, ale na pomoc z PRF się nie zdecydowano. - To się nazywa pomoc, ale tak naprawdę jest to pożyczka. To czysty dług, który wchodzi w sprawozdania finansowe - tłumaczył Płoszyński.

Dodał też, że wielu właścicieli hoteli jest zdesperowanych, stąd podejmowane decyzje o otwarciu obiektów, pomimo obowiązujących obostrzeń. -Hotelarstwo jest obarczone bardzo wysokimi kosztami. Ludzie wobec widma bankructwa posuwają się do desperackich czynów i to całkowicie rozumiemy - mówi przedstawiciel Focus Hotels.

 - Z danych Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego wynika, że cała pomoc dla branży wystarczyła na pokrycie 15 proc. kosztów działalności podczas całego ubiegłego roku – dodał Płoszyński.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *