Lockdown w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim przedłużony do 28 marca   KORONAWIRUS

W "Dzienniku Ustaw" opublikowano nowe rozporządzenie precyzujące dodatkowe ograniczenia, w tym zakaz działalności hotelarskiej poza nielicznymi wyjątkami, wprowadzone w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim. Wbrew rządowym zapowiedziom, lockdown na Pomorzu zostaje ostatecznie wprowadzony nie na tydzień, ale na dwa tygodnie, do 28 marca.

13 marca na Pomorzu zaczną obowiązywać te same obostrzenia, które rząd wprowadził na Warmii i Mazurach. W ciągu ostatnich siedmiu dni w regionie odnotowano ponad 7,7 tys. zakażeń. W przeliczeniu na każde 100 tys. mieszkańców Pomorza daje to średnio 47,6 nowego zakażenia dziennie. Średnia dla Polski wynosi 33,3.

Wprowadzone ograniczenia zakładają m.in. zakaz prowadzenia działalności hotelarskiej (wyjątkiem hotele robotnicze i określone podróże służbowe), a także ograniczoną działalność galerii handlowych, zamknięte kina, teatry, muzea, galerie sztuki i kasyna, jak również baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe.

Rozporządzenie pobrać można TUTAJ.

Dziś o 14 odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której poznamy kolejne rządowe plany dotyczące obostrzeń. Bardzo prawdopodobne, że do województw z restrykcjami dołączą Mazowsze, Kujawsko-Pomorskie i Lubuskie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *