Umowa na budowę Vienna House Easy we Wrocławiu rozwiązanaErbud poinformował o wygaśnięciu warunkowej umowy na budowę hotelu przy ul. Sienkiewicza we Wrocławiu, który miał być dzierżawiony przez sieć Vienna House i działać pod marką Vienna House Easy, oferując 240 pokoi. W styczniowym „Hotelarzu” informowaliśmy, że sieć Vienna House wycofała się z prowadzenia hoteli w modelu dzierżawy.

Rok temu spółka BC Wrocław Sienkiewicza podpisała z Erbudem dwie umowy – jedną na przebudowę, rozbudowę oraz zmianę sposobu użytkowania poprzemysłowych budynków dawnej piekarni Mamut na potrzeby domu studenckiego Base Camp za 167,7 mln zł i drugą na budowę hotelu za 69,9 mln zł. Na początku marca giełdowy Erbud opublikował raport bieżący z informacją, że nie otrzymał „wydania nakazu rozpoczęcia prac” przy części hotelowej, co miało nastąpić do 28 lutego. W związku z tym umowa z BC Wrocław Sienkiewicza w tym zakresie uległa rozwiązaniu.

Jednocześnie cały czas trwają prace przy akademiku z 775 pokojami. W 2019 r. sieć Vienna House podpisała z BC umowę na dzierżawę nowego budynku pod hotel Vienna House Easy. Hotel miał ruszyć wiosną 2022 r. Jednak, jak pisaliśmy w styczniu tego roku, sieć zdecydowała się wycofać z prowadzenia hoteli w modelu dzierżawy, a całe portfolio 23 takich obiektów (20 działających, w tym Vienna House Mokotów, i trzech w budowie) trafiło do niemieckiej HR Group. W dzierżawie prowadzony miał być też Vienna House R.evo w Katowicach z 203 pokojami, którego inwestorem jest polski fundusz Pinewood Investment Management. Tam prace przy adaptacji dawnego biurowca już się rozpoczęły, a otwarcie hotelu zapowiadane było na ten rok. Co powstanie zamiast Vienna House Easy we Wrocławiu?

Erbud w tym samym czasie ogłosił podpisanie umowy ze spółką Vantage Development o wartości 41,1 mln zł na realizację inwestycji mieszkaniowej w tej samej lokalizacji w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Powstać ma w ciągu 87 tygodni. Wrocławska firma Vantage Development została przejęta pod koniec 2019 r. przez niemiecką TAG Immobilien, specjalizującą się w budowie mieszkań pod wynajem. Ostatnio ogłosiła, że wiosną zaprezentuje nową markę – Vantage Rent z ofertą mieszkań pod wynajem. Spółka zajmie się także kompleksową obsługą najmu. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *