Bractwo Kurkowe otworzyło hotel Strzelnica

Kurkowe Bractwo Strzeleckie otworzyło w Starogardzie Gdańskim 3-gwiazdkowy hotel w zabytkowym budynku Strzelnica z XIX wieku rozbudowanym o nową cześć.

Bractwo zostało właścicielem zabytkowej Strzelnicy - wybudowanej pod koniec XIX wieku - w 2018 r. Budynek do 1939 r. służył lokalnemu Bractwu, a w okresie PRL został znacjonalizowany i pełnił różne funkcje. W 2019 r. zaczęła się jego renowacja i rozbudowa o skrzydło hotelowe. – Zachowaliśmy wszystkie historyczne elementy dawnej Strzelnicy, jak ceglaną elewację, wieżyczkę czy sufit w sali balowej. Udało się nawet odrestaurować historyczny żyrandol w tej sali powiedział prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Mariusz Szwarc serwisowi samorządowemu Starogard.pl.

W skrzydle hotelowym znajduje się 13 pokoi (w tym jeden 40-metrowy apartament), których ściany udekorowane są zdjęciami i ilustracjami dawnego Starogardu oraz restauracja z barem. Na imprezy okolicznościowe przygotowano sale: Królewską na 120 osób, Prezydencką na 80 osób i Restauracyjną, również na 80 osób, a do tego dwie mniejsze sale konferencyjne: Bracką na 35 osób i Św. Katarzyny dla 25 osób.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *