Otwarto pierwszy na świecie Tulip Residences, drugi ruszy w Warszawie   OTWARCIA

W Joinville-le-Pont pod Paryżem otwarty został pierwszy hotel pod nową marką aparthotelową Tulip Residences sieci Louvre Hotels Group. Następny otwarty ma zostać w Warszawie w czerwcu.  Tulip Residences to, jak opisuje sieć, nowa hybrydowa koncepcja długoterminowego zakwaterowania w hotelach typu coliving and coworking, która „łączy świat domu i biura z przestrzeniami mieszkalnymi wokół Tulip Café, idealna do krótko- i długoterminowego wynajmu”. Została stworzona wspólnie z polską pracownią Tremend.

Obiekty Tulip Residennces składają się ze standardowych pokoi wyposażonych też w kuchenki mikrofalowe i naczynia, pokoi typu studio z aneksami kuchennymi i płytami grzewczymi oraz dwupokojowych apartamentów z aneksami. W każdym aparthotelu znajdą się też strefy coworkingowe, kawiarnie Tulip Café serwująca lekkie posiłki i przekąski z lokalnych i ekologicznych produktów, czynne od 6.30 do 23.00, oraz „strefy dobrego samopoczucia” obejmujące siłownię, saunę japońską Vital Dome (sauna skalna wykorzystująca kamienie wulkaniczne)  oraz, w zależności od obiektu, salę gimnastyczną, która zaoferuje różne zajęcia: joga, pilates, cardio.

„Strefy te zostały zaprojektowane we współpracy z firmą Tremend Design i projektantką Magdaleną Federowicz Boule, aby zapewnić klientom relaksujący miejski pobyt, podczas którego mogą się całkowicie odprężyć ” – informuje sieć w opisie koncepcji marki Tulip Residences. Hotele są skierowane zarówno do klientów biznesowych, którzy decydują się na dłuższy pobyt, jak i do osób podróżujących w celach turystycznych, takich jak rodziny, grupy przyjaciół czy seniorzy.

"Wprowadzając Tulip Residences, koncepcję 3-gwiazdkowego hotelu mieszkaniowego, Louvre Hotels Group poszerza swoje portfolio i zdobywa przyczółek w nowym segmencie o wysokim potencjale. Grupa oferuje swoim klientom i inwestorom uzupełnienie tradycyjnych marek hotelowych, pozycjonując się jako miejska przystań dla osób podróżujących na dłuższy pobyt" - wyjaśnia sieć powody stworzenia nowej marki. W ciągu pięciu lat planuje otworzyć 30 takich aparthoteli.

Pierwszy obiekt pod Paryżem ma 48 pokoi, 41 studiów i trzy apartamenty. Warszawski Tulip Residences przy ul. Targowej w sąsiedztwie Stadionu Narodowego będzie miał w pierwszym etapie 64 pokoje i apartamenty od 28 do 50 m kw. Sprzedawany jest w systemie condo przez WIK Capital z deklaracją 7 proc. zwrotu rocznie w modelu 10+10 lat. Otwarcie warszawskiego Tulipa zapowiadane było już na ubiegły rok i miał to być wówczas pierwszy obiekt pod tą marką na świecie. Plany te pokrzyżowała pandemia i przekształcenie Stadionu Narodowego w szpital tymczasowy, a można założyć, że to podczas imprez na stadionie zaplanowane były najwyższe ceny i obłożenie, mimo iż to obiekt pod pobyty długoterminowe.

Wizualizacja warszawskiego Tulip Residences

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *