Paulina Mazurkiewicz-Kurek, PHH: Powiększenie Grupy przyspieszyło nasz rozwój, ale też postawiło nowe wyzwania   "HOTELARZ"

- W poprzednim numerze „Hotelarza” opublikowaliśmy ranking przychodów polskich sieci hotelowych w 2019 r. Po raz pierwszy przygotowaliśmy takie zestawienie, mając świadomość, że tamten rok na długo jeszcze pozostanie dla rynku hotelowego datą oddzielającą dwie rzeczywistości i swoistym punktem odniesienia do wszelkiego rodzaju analiz. Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego jest jedną z trzech sieci w Polsce z najwyższymi przychodami. Jak wyglądały one, jeśli chodzi o poszczególne podmioty w tej grupie? - o to m.in. pytamy Paulinę Mazurkiewicz-Kurek, dyrektor finansową Polskiego Holdingu Hotelowego. Pełna treść rozmowy w najnowszym "Hotelarzu".

- Przede wszystkim chciałabym powiedzieć, że jest to dla nas wyróżnienie, iż Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego znalazła się w tak doborowym towarzystwie jak Grupa Orbis, Zdrojowa Hotels, Dobry Hotel czy Puro Hotels - mowi Mazurkiewicz-Kurek. -Faktycznie, jako grupa PHH uzyskaliśmy solidny wynik pod względem przychodów, na który składają się skonsolidowane wyniki wszystkich naszych spółek. Dla porządku należy przypomnieć, że powiększenie GK PHH nastąpiło w czwartym kwartale 2019 r., dlatego też w zestawieniu została ujęta tylko część ich przychodu, która przypadła na ostatni kwartał. Jeśli natomiast spojrzymy z perspektywy całego roku, to suma przychodów spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej wyniosła ponad 216 mln zł - dodaje.

-O ile przychody spółki PHH w 2019 r. wzrosły o 53 proc., o tyle poziom EBITDA osiągnął ponad dwukrotnie wyższą wartość – wzrósł o ponad 120 proc. Uzyskany wynik jest efektem skutecznego wdrożenia strategii PHH – realizacji rentownych inwestycji, budowy obiektów hotelowych oraz poprawy efektywności finansowej świadczenia usług w ramach istniejącej infrastruktury hotelowej. - wyjaśnia Paulina Mazurkiewicz-Kurek.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *