Platinum Mountain na niebiesko w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Platinum Mountain Hotel & Spa w Szklarskiej Porębie stworzył ideę „Platynowe Serce”, w ramach której wspiera wiele społecznych inicjatyw, a także działa lokalnie na rzecz społeczności dolnośląskiej. Ostatnio dołączył do kampanii społecznej „Polska Na Niebiesko”, realizowanej w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu i 2 kwietnia budynek hotelu symbolicznie rozświetlił na niebiesko w geście solidarności z osobami w spektrum autyzmu.

Co roku do tej inicjatywy dołączają znane i rozpoznawalne budynki z całego świata, a cała akcja nabrała charakteru międzynarodowego. Manifest jest społecznym głosem w dyskusji na temat pomocy osobom z autyzmem. Hasło, które przyświeca kampanii „Polska Na Niebiesko” w 2021 roku to „Autyzm. Odmień moją historię”. Organizator, Fundacja JiM pragnie budować świadomość społeczną i zwrócić uwagę społeczeństwa na to, jak wspólnie można zmienić na lepsze życie osób z autyzmem.

5-gwiazdowy Platinum Mountain Hotel & Spa otworzył się w listopadzie 2019 roku. Od tego czasu pandemia już po raz trzeci zmusiła hotel do zawieszenia swojej działalności. Ciężka sytuacja branży turystycznej wpłynęła na powstanie idei „Platynowe Serce”, w ramach której zespół hotelu na czele z dyrektorem generalnym Radosławem Dworzyńskim, wspiera wiele społecznych inicjatyw, a także działa lokalnie na rzecz społeczności dolnośląskiej. – Akcja „Polska na Niebiesko” to kolejne z działań społecznych „Platynowe Serce” – mówi Radosław Dworzyński. – Zaangażowanie w akcję ma dla nas ogromne znaczenie. Jest to z jednej strony gest solidarności z osobami w spektrum autyzmu, z drugiej zaś wykorzystując nasze kanały komunikacji, podnosimy nasz głos w tej istotnej społecznej kampanii. Przekazujemy całej Polsce przekaz tegorocznej akcji „Autyzm. Odmień moją historię” i jednocześnie zachęcamy do wsparcia Fundacji JiM.

Idea „Platynowe Serce” wpisana jest w DNA hotelu, który od pierwszych dni funkcjonowania chciał być częścią lokalnej społeczności, zabierać głos w wielu ważnych społecznie tematach i wspierać w myśl zasady „Myśl lokalnie – działaj globalnie”. Inicjatywna „Polska na Niebiesko” jest jedną z wielu zaplanowanych akcji społecznych, których zamierza się podjąć w tym roku Platinum Mountain Hotel & Spa. Do tej pory działał aktywnie na rzecz lokalnego Domu Dziecka im. Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie, a gdy tylko obostrzenia związane z pandemią zostaną złagodzone, planuje kolejne wspólne działania z dziećmi i na ich rzecz. Platinum Mountain Hotel & Spa należy do marek premium w grupie Górskie Resorty.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *