PHH wyróżniony w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Polski Holding Hotelowy został wyróżniony w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”. W raporcie zostało ujętych 9 praktyk z zakresu odpowiedzialności społecznej stosowanych przez PHH.

W czwartek odbyło się wydarzenie online, podczas którego zaprezentowano 19. wydanie największego w Polsce przeglądu CSR i zrównoważonego rozwoju – raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W raporcie zakwalifikowano aż 9 zgłoszonych przez Polski Holding Hotelowy praktyk. Polski Holding Hotelowy operuje w branży gościnności, a więc człowiek jest podmiotem większości działań firmy. W związku z tym, działania odpowiedzialnie społeczne skupiają się przede wszystkim na ludziach – pomocy lokalnym społecznościom, wsparciu dzieci, a teraz w dobie pandemii koronawirusa na wsparciu osób walczących z pandemią.

To wielka duma, być zauważonym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, organizację o niebagatelnym doświadczeniu w kształtowaniu, analizie i promocji CSR w Polsce – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego. – Ale jeszcze większym powodem do radości jest możliwość angażowania się w działania i obserwowanie realnych efektów pomocy. Paradoksalnie, dzięki pandemii zrealizowaliśmy wiele akcji i cieszymy się, że dziś zostały dostrzeżone w raporcie.

7 wyróżnionych przez FOB działań miało bezpośredni związek z pandemią koronawirusa. Największym osiągnięciem było założenie Fundacji Hotele dla Medyków, która właśnie obchodziła pierwszą rocznicę istnienia. Jej głównym celem było zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie Covid-19 m.in. poprzez organizowanie pomocy dla służby zdrowia w postaci finansowania noclegów dla kadry medycznej opiekującej się osobami zakażonymi koronawirusem. W rok po założeniu fundacja łączną kwotą 1 037 295 zł dofinansowała 10 szpitali i podmiotów medycznych, wsparła 11 hoteli prywatnych na terenie całego kraju oraz przekazała środki na zakup sprzętu. PHH przekazał także 15 388 noclegów pro bono medykom w ośmiu hotelach należących do grupy kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego.

Kolejne wyróżnione działanie dotyczyło wsparcia stacji sanitarno-epidemiologicznych poprzez dostarczanie posiłków przez oddział cateringu PHH - Food&Catering Services, który wydał łącznie prawie 23 tys.posiłków pro bono. Ponadto PHH od początku pandemii wspierał infolinię NFZ i GIS. Ponad 30 pracowników Holdingu po odpowiednim przeszkoleniu wsparło infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego udzielając informacji na temat objawów koronawirusa, dyżurujących szpitali, możliwości uzyskania pomocy, a obecnie informacji nt. szczepionek. Pracownicy PHH odebrali prawie 35 tysięcy połączeń.

Polski Holding Hotelowy współpracował również na rzecz przeciwdziałania skutkom pandemii w branży hotelarskiej. Wraz z Polską Organizacją Turystyczną w oparciu o wytyczne Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego byli wspólnymi inicjatorami przygotowania certyfikatów bezpieczeństwa dla polskich obiektów noclegowych oraz hoteli - "Obiekt bezpieczny higienicznie". Ponadto, PHH brał również udział w pracach sztabu kryzysowego przy Ministerstwie Rozwoju w celu opracowania rozwiązań pomocowych dla branży hotelarskiej mających odzwierciedlenie w założeniach tarczy antykryzysowej.

Kolejnym, wyróżnionym działaniem PHH było wsparcie pacjentów onkologicznych z Instytutu Matki i Dziecka. Należący do PHH hotel Renaissance Warsaw Airport udostępnił pro bono swoje pokoje 953 małym pacjentom oddziału onkologicznego oraz ich opiekunom, aby mogli bezpiecznie zaczekać na wynik badania pod kątem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 przed przyjęciem do szpitala. Wykorzystano w tym celu 2625 pokojonoce.

Ponadto, Polski Holding Hotelowy wspierał podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Do pomocy zaangażował również dilera floty samochodowej, który udostępnił samochód, aby dostarczyć paczki z warszawskich oddziałów spółki do dwóch Wiosek. PHH zrealizował 139 listów do Mikołaja od podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Dodatkowo każdy oddział spółki wytypował jedną placówkę pożytku publicznego w swojej okolicy, aby objąć ją patronatem. W drugiej połowie 2020 r. udało się zorganizować pomoc dla czterech wytypowanych placówek.

Ostatnią docenioną praktyką była ochrona miejsc pracy podczas pandemii. Spółka powołała sztab kryzysowy i wprowadziła szereg rozwiązań m.in. pracę zdalną dla pracowników biurowych, system pracy rotacyjnej dla pozostałych pracowników, zapewniła środki ochrony osobistej oraz okresowo obniżyła wymiar czasu pracy.

Najnowsza edycja raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” zawiera 1958 przykładów dobrych praktyk, które zostały zgłoszone przez 225 firm. Pod względem dobrych praktyk to rekordowa publikacja. Eksperci Forum Odpowiedzialnego Biznesu podkreślają, że mniejsza liczba praktyk długoletnich pokazuje, że pandemia doprowadziła do zawieszenia lub przerwania części działań CSR. Nierzadko musiały też przybrać zupełnie inną formułę.

Więcej informacji na temat obecnej edycji raportu znajduje się na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2020


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *