Inwestycje w technologie to inwestycje w przyszłość   MATERIAŁ PARTNERA

Dlaczego projektor?

Projektory Epson wyróżniają się łatwością instalacji, obsługi i bezawaryjnością. To produkty idealnie nadające się do obiektów gastronomicznych i hotelowych – zapewniają pełną mobilność, mają możliwość łatwego podłączenia zewnętrznych systemów audio i podpięcia do zewnętrznych systemów sterowania, pozwalają na bezprzewodową komunikację i są inwestycją praktycznie bezobsługową przez wiele lat dzięki wyjątkowo żywotnym źródłom światła.Na komfort użytkowania wpływa także obecność wielu dodatkowych i użytecznych funkcji. Projektor niekoniecznie musi być na stałe zainstalowany w jednym miejscu, dlatego przy zmianie lokalizacji bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wbudowana korekcja geometrii obrazu, która automatycznie dostosuje go do pomieszczenia, w którym mamy zamiar urządzić projekcję. Jednak największą zaletą projekcji z punktu widzenia zastosowań jest sam obraz: większy rozmiar przekłada się na lepszą widoczność i czytelność, także z dalszej odległości.

3LCD gwarancją jakości obrazu

Projektory Epson wyświetlają obraz w autorskiej technologii, która zapewnia jednakowo wysokie natężenie światła białego i barwnego, co gwarantuje wierne odwzorowanie kolorów i wysoką jasność. Podstawową cechą tego systemu jest sposób wyświetlania obrazu, oparty na technologii ciekłokrystalicznej, czyli właśnie 3LCD. Metoda ta, w której wszystkie kolory podstawowe (RGB) są emitowane równocześnie, tworząc na ekranie ostateczny obraz jest bardziej przyjazna dla wzroku i zdrowia niż konkurencyjna DLP, gdzie sercem systemu jest wirujące koło wyświetlające naprzemiennie elementy składowe obrazu. To właśnie 3LCD pozwala na cieszenie się jasnym, wyraźnym obrazem o wzorowym kontraście i idealnym nasyceniu kolorów. Dzięki tej technologii każda barwa składowa oraz biel wyświetlane są z tą samą mocą, sprawiając, że kolory obrazu są nasycone a czernie głębokie. Co ważneukład optyczny technologii 3LCD nie posiada ruchomych elementów, wiec prawdopodobieństwo zużycia podzespołów projektora jest bardzo niskie a ceny części zamiennych bardzo przystępne.

Gooooool! Kibicowanie jak na stadionie…

Przed nami miesiąc sportowych emocji i wreszcie prawdziwie letnia aura. To dobra okazja do tego, by uatrakcyjnić ofertę hotelową o miejsca rozrywki dla Klientów. Letni ogródek czy bar w hotelu, gdzie wraz z przyjaciółmi (ale i partnerami w biznesie!) można obejrzeć mecz to kolejny atut, którym właściciele obiektów noclegowych i gastronomicznych mogą przyciągnąć gości. Oczywiście potrzebny będzie tu obraz w duuuużym formacie, aby wszyscy mogli korzystać z tej formy rozrywki z zachowaniem reguł dystansu społecznego. Projektor to świetna alternatywa dla dużych telewizorów w takich miejscach jak hotelowa restauracja, bar czy kącik kibica. Dzięki nowoczesnej technologii 3LCD Epsona można otrzymać obraz nieporównanie lepszej jakości, a do tego w rozmiarze nieosiągalnym dla odbiorników TV.

Z szerokiego portfolio Epsona możn np. polecić model EB-FH52 - to połączenie wysokiej jasności, współczynnika kontrastu 16 000:1 oraz treści Full HD 1080p przy obrazie skalowalnym do rozmiaru 300 cali. Projektor posiada lampę o długim czasie eksploatacji (12 000 godzin w trybie ekonomicznym), dzięki czemu zapewnia lata intensywnego użytkowania, zanim będzie wymagać jakiejkolwiek konserwacji.

Wbudowana łączność bezprzewodowa zapewnia łatwy i intuicyjny dostęp do projektora ze zgodnych urządzeń inteligentnych za pomocą aplikacji iProjection.

Spotkajmy się znów osobiście

Po trudnym ostatnim roku zarówno właściciele obiektów hotelowo-konferencyjnych jak i firmy będące ich klientami z niecierpliwością czekają na moment, kiedy znów będzie można spotkać się twarzą w twarz na spotkaniu biznesowym czy szkoleniu. Warto o tym pamiętać i już teraz zadbać o nowoczesne wyposażenie obiektów.

Projektor Epson EB-992F to skalowalność do nawet 300 cali i wysoka jasność obrazu nawet przy intensywnym oświetleniu pomieszczenia, co sprawia, że wyświetlany obraz jest dobrze, a to wszystko dzięki natężeniu światła 4000 lumenów i współczynnikowi kontrastu 16 000 : 1. Projektor jest łatwy do skonfigurowania i ustawienia a dzięki 1,6-krotnemu zoomowi optycznemu oraz poziomej oraz pionowej korekcji geometrii obrazu konfiguracja projektora jest prosta i szybka.

Modele takie jak EB-FH52 i EB-992F gwarantują wysokiej jakości obraz oraz łatwość montażu i mobilność – łatwo je przenieść z sali do sali w razie potrzeby, a instalacja jest prosta i intuicyjna. Są wyposażone w łączność przewodową i bezprzewodową (HDMI/WiFi i Miracast) i mają wbudowany głośnik, co uniezależnia prowadzącego od zewnętrznych systemów audio.

Z kolei z oferty laserowych modeli Epsona do małych i średnich sal konferencyjnych bardzo dobrym rozwiązaniem będzie EB-L200F – podstawowy projektor laserowy Full HD wyposażony w liczne funkcje, który jest idealnym zamiennikiem istniejących modeli lampowych. Zapewnia jasność na poziomie 4500 lumenów, różne opcje łączności bezprzewodowej i przewodowej oraz skalowalny obraz o przekątnej do 500 cali. Żywotność źródła światła osiąga tu 30 000 godzin,  co pozwala na eksploatacje  przez okres min. 10 lat przez  8 godzin dziennie.

Inwestuj z rozsądkiem

Zakup projektora to często inwestycja na lata. Warto zwrócić uwagę nie tylko na początkową cenę, ale i na koszty dalszego użytkowania. Często wydatki nie kończą się na samym zakupie, dlatego ważne, by sprawdzić czas gwarancji na projektor, szacowany czas pracy lampy oraz cenę podzespołów. Układ optyczny technologii 3LCD nie posiada ruchomych elementów, wiec prawdopodobieństwo zużycia podzespołów projektora jest bardzo niskie a ceny części zamiennych bardzo przystępne. W większości modeli koszt oryginalnej lampy Epson nie przekracza 400 zł.

W przypadku konieczności wymiany np. lampy w modelach opartych na konkurencyjnej technologii, koszt może przekroczyć 50% ceny urządzenia. Epson już w czasie projektowania sprzętu kładzie szczególny nacisk na niskie koszty związane z eksploatacją. Co więcej, szacowany czas żywotności źródła światła w urządzeniach Epson to rząd tysięcy godzin, co przekłada się na lata użytkowania.Warto pamiętać, że coraz więcej modeli w ofercie Epson to też projektory laserowe i nie bez powodu: gwarantują bardzo długą żywotność źródła światła (do kilkunastu lat przy intensywnym korzystaniu), uruchamiają się zdecydowanie szybciej niż modele lampowe i pobierają mniej prądu. Projektory Epson z laserowym źródłem światła mają w standardzie Wi-Fi i obsługę Miracast, czyli pozwalają na łatwe i intuicyjne bezprzewodowe przesyłanie treści z laptopów czy innych urządzeń mobilnych.

Więcej informacji:

www.epson.pl/meeting-solutions

Kontakt: Andrzej Bieniek

Account Manager VI

andrzej.bieniek@epson.pl

+48 692 464 592


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *