Solidarność branży hotelarskiej wobec regulacji opłat na rzecz OZZ i RTV   ANALIZY I RAPORTY

W ubiegłym tygodniu z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego odbyło się kolejne spotkanie branży hotelarskiej, w którym uczestniczyli przedstawiciele PHH, IGHP, Harmony Polish Hotels oraz Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Celem spotkania było wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie opłat na rzecz organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (OZZ) i abonamentowych (RTV) w obiektach świadczących usługi hotelarskie w czasie pandemii COVID-19.  

Podczas spotkania, wszyscy uczestnicy wymienili się doświadczeniami i pokazali solidarną postawę, wypracowując rozwiązanie dające możliwość zawarcia porozumień z OZZ w zakresie wysokości opłat, których warunki są uzależnione od indywidualnej sytuacji danego właściciela obiektu.

Kolejnym, kluczowym tematem poruszanym na spotkaniu była wymagalność opłat abonamentowych (RTV) w okresie pandemii. Branża postanowiła podjąć rozmowy z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, w zakresie możliwości umorzenia należności z tego tytułu, zwłaszcza wobec sektora hotelarskiego, który został szczególnie dotknięty kryzysem.

W rozmowach wzięli udział Ireneusz Węgłowski (IGHP), Ela Lendo (Harmony Polish Hotels), Piotr Jabłonka (PHH), Malwina Bandos-Przybysz (PHH), Piotr Kwiatkowski (IGHP), Łukasz Adamowicz (Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń), Sylwia Wiewiórka-Zyga (radca prawny).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *