Wakacje z bonem dłuższe o trzy dni, realizowane głównie w apartamentach   ANALIZY I RAPORTY

Rezerwacje dokonywane z wykorzystaniem bonu turystycznego są średnio o 25 proc. droższe i obejmują tygodniowy wypoczynek, czyli o trzy dni dłuższy niż ten bez bonu. Realizowane są głównie w apartamentach, rzadziej w pensjonatach, czy hotelach - wynika z analizy portalu Nocowanie.pl

Na półmetku wakacji rządowe dane pokazują, że suma płatności zrealizowanych z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego przekroczyła miliard złotych. Z bonu skorzystały już 4 miliony dzieci, a dla ponad ¼ z nich był to pierwszy rodzinny wypoczynek poza domem.

– Także w naszym portalu widzimy wciąż rosnące zainteresowanie bonem turystycznym. Już 60% wakacyjnych rezerwacji przebiegło z jego wykorzystaniem – mówi Natalia Jaworska, ekspert Noclegi.pl. – Przy czym nie tylko turyści zmobilizowali się do skorzystania z rządowego programu. Każdego tygodnia przybywa obiektów, w których można zrealizować płatność.

Pobyt z wykorzystaniem bonu jest dłuższy i droższy. Turyści, którzy go wykorzystali, wybierali nocleg średnio o 25% droższy niż ci, którzy nie skorzystali z rządowego programu. Rezerwowali też średnio o 3 dni dłuższy – tygodniowy – pobyt.  

Znaczący odsetek rezerwacji (34 proc.) z bonem realizowany był w apartamentach. Pensjonaty – drugie na liście wybieranych typów obiektów – to już tylko 13 proc. rezerwacji. Jeszcze mniej osób decyduje się na wypoczynek w hotelach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *