Czy hotele to wciąż atrakcyjna klasa aktywów?   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Jak pandemia wpłynęła na decyzje inwestorów w branży hotelowej?

Paneliści Sławomir Kiszycki - Wiceprezes Zarządu Unihouse S.A. i Unibep S.A., Władysław Grochowski - Prezes, Grupa Arche, Sławomir Nowak- Cluster General Manager, Sangate Airport Hotel, Łukasz Płoszyński - Wiceprezes zarządu, Focus Hotels, Andrzej Wójcik - Prezes zarządu, Satoria Group, Maciej Zientara - Dyrektor zarządzający, założyciel, Supernova Development podkreślają, że miesiące pandemii zmieniły podejście do inwestycji tak banków jak i samych inwestorów. Podczas panelu wysuwa się na pierwszy plan przekonanie o ostrożności jednych i drugich. Maciej Zientara wyjaśnia, co też potwierdza Sławomir Nowak, że dziś banki nie udzielają kredytów jeśli grupa kapitałowa nie ma własnego kapitału na start. Banki zmieniły podejście. Wolą pożyczać na projekty już w procesie zaawansowanym. Słowem istotnym jest też leasing.

Inwestorzy zwracają uwagę na bieżącą sytuację w Polsce i inflację. Nie jest koniunktura ekonomiczna, która daje poczucie spokoju do rozwijania biznesu i realizowania nowych projektów.

Reasumując, inwestorzy, banki, ludzie z branży hotelarskiej na uwadze mają rentowność projektów. Pandemia nie zatrzymała projektów, niektóre udało się zrealizować także w ostatnich miesiącach a na inne trzeba będzie jeszcze poczekać.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *