Minister zdrowia: Projekt przewiduje przedłużenie aktualnych restrykcji także na październik   KORONAWIRUS

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że przy obecnej liczbie zakażeń nie są przewidywane zmiany w covidowych restrykcjach, a "projekt rozporządzenia Rady Ministrów, przewiduje przedłużenie dotychczasowych restrykcji na październik".

Adam Niedzielski, fot. TT MZ

Niedzielski o ewentualne nowe obostrzenia pytany był przez dziennikarzy podczas konferencji w Kielcach. Jak powiedział -W tej chwili, przy tej liczbie zakażeń, nie przewidujemy zmian restrykcji. Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie tych restrykcji, które mieliśmy w wakacje i we wrześniu.

Wcześniej radio RMF FM informowało, że Rada Medyczna przy premierze naciskała na podział powiatów w Polsce na strefy czerwone, żółte i zielone, oraz wprowadzenie ostrzejszych limitów dla niezaszczepionych, ograniczenie liczebności zgromadzeń i imprez, oraz wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek na otwartym powietrzu.

Restrykcje te miałyby obowiązywać nie w całej Polsce, ale w powiatach lub grupach powiatów, gdzie zaszczepionych przeciwko Covid-19 jest najmniej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *