W Rybniku powstaje 5-gwiazdkowy Lili Hotel

W połowie przyszłego roku w Rybniku otwarty ma zostać 5-gwiazdkowy Lili Hotel z 12 pokojami w kompleksie Bel Mon Resort ze strefą SPA & wellness, basenem, salą konferencyjną, czterema salami weselnymi i dwupiętrową restauracją. Inwestor planuje wprowadzić hotel do sieci Small Luxury Hotels of the World.Inwestycja powstaje w zabytkowym dworku cystersów i w jego otoczeniu. Dwukondygnacyjny budynek z cegły nakryty mansardowym dachem powstał w XVIII wieku. Popadający od lat w ruinę obiekt przechodzi obecnie całościowy remont na potrzeby restauracji. Równolegle trwa budowa butikowego hotelu ze strefą SPA & wellness oraz beauty centre. Inwestorem jest spółka Pamira.

Cały kompleks Bel Mon Resort składał się będzie z restauracji Mona, hotelu Lili oraz centrum odnowy biologicznej Berry Spa, które zaoferuje gabinety zabiegowe, masaże, konsultacje medyczne, a także basen, sauny i jacuzzi. Do dyspozycji gości będzie także kilka przestrzeni eventowych. Na zewnątrz powstanie ogród francuski, a także postawiony zostanie namiot, w którym będzie można organizować imprezy plenerowe. Pamira planuje także budowę ośrodka sportowo- -rekreacyjnego, a jako że miejsce inwestycji związane jest z rekreacją konną, przygotowana ma zostać infrastruktura umożliwiająca organizację zawodów konnych wraz z „hotelem dla koni”.

W kolejnym etapie planowane jest osiedle nowoczesnych apartamentów. Dyrektorem generalnym Bel Mon Resort została Marta Komar, wcześniej zarządzająca kompleksem Diament Plaza & Economy w Gliwicach, a także Czarnym Groniem w Rzykach i Złotym Groniem w Istebnej. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “W Rybniku powstaje 5-gwiazdkowy Lili Hotel

  1. A kto w Rybniku, gdzie najbardziej zanieczyszczone powietrze w Polsce, bedzie chciał „wypoczywać” w hotelu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *