Przy wyspie Ołowianka w Gdańsku powstanie Feel Harmony Hotel. Na wodzie

Butikowy hotel na wodzie Feel Harmony z 72 pokojami w konstrukcji modułowej otwarty ma zostać latem 2023 r. w Gdańsku na Motławie przy wyspie (i ulicy) Ołowianka, w sąsiedztwie Filharmonii Bałtyckiej i koła widokowego AmberSky.Feel Harmony, obiekt z popularnej na Zachodzie kategorii floating hotel, składał się będzie z trzech połączonych i na stałe zacumowanych barek przy specjalnie do tego przygotowanym nabrzeżu. Zaoferuje m.in. saunę oraz restaurację z tarasem, do której będzie można podpłynąć i przycumować kajak lub motorówkę, bo z formalnego punktu widzenia Feel Harmony będzie przystanią żeglarską z funkcją hotelową. Hotel ma być połączeniem natury i tętniącego życiem miasta. – Już na początku projektowania wyszliśmy z założenia, że efekt końcowy to suma detali.

Dlatego zadbaliśmy o każdy szczegół architektury, wystroju wnętrz i funkcjonalności, aby pobyt w hotelu Feel Harmony był przeżyciem wartym powtórzenia – tłumaczy Kornelia Bargielska, prezes realizującej inwestycję spółki River Point. Projekt architektoniczny opracowało biuro Art Architekci z Gdańska. – Unikatowy w skali kraju hotel na wodzie, znakomita lokalizacja i doświadczony operator są kluczem do przyszłego sukcesu – podsumowuje Kornelia Bargielska. Operatorem, według informacji od inwestora, ma być „osoba działającą na rynku hotelowym od 30 lat i zarządzająca hotelami premium”. Spółka River Point wygrała konkurs zorganizowany przez miasto na użytkowanie terenu do 2051 r. Nabrzeże, przy którym znajdzie się Feel Harmony, nie będzie betonowane i pozostanie zielone w formie naturalnej skarpy, co było jednym z warunków postawionych przez magistrat. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *