Gołębiewski Karpacz gospodarzem Forum Ekonomicznego na dłużej

W hotelu Gołębiewski w Karpaczu od 7 do 9 września odbyło się Forum Ekonomiczne, nazywane „polskim Davos”, z udziałem ok. 3 tys. gości. Gołębiewski na stałe został już gospodarzem forum.Gołębiewski Karpacz to największy hotel w Polsce, z 880 pokojami. Dysponuje centrum kongresowym, w skład którego wchodzą: 28 sal konferencyjnych, sala kinowa dla 417 osób oraz dwie sale kongresowe na 1,9 i 1,4 tys. osób. Forum Ekonomiczne to największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie przedstawicieli świata polityki i biznesu. Od samego początku w 1992 r. odbywało się w Krynicy, z której pochodzi twórca wydarzenia Zygmunt Berdychowski, były poseł Porozumienia Ludowego i AWS. W ub.r. organizująca wydarzenie Fundacja Instytut Studiów Wschodnich zdecydowała się na zorganizowanie stacjonarnej konferencji we wrześniu, ale nie było to możliwe w Krynicy, która znajdowała się już wówczas w czerwonej strefie, dlatego przeniesiono je do Karpacza.

W lutym tego roku rozstrzygnięty został konkurs na nową lokalizację wydarzenia, w którym wygrała oferta samorządów województwa dolnośląskiego, miasta Wrocław, miasta Karpacz, Portu Lotniczego we Wrocławiu, Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej oraz sieci Hotele Gołębiewski. Forum odbywać się tam będzie do 2026 r. – To ewenement w skali ogólnokrajowej, aby samorząd regionalny, samorząd dużego miasta, samorząd małego miasteczka i do tego partnerzy komercyjni przygotowali wspólną ofertę – stwierdził twórca Forum Ekonomicznego. Jak napisał Instytut Studiów Wschodnich po decyzji o przeniesieniu wydarzenia: „Zmiana lokalizacji była niezbędna, bo nie udało się osiągnąć zrozumienia z władzami Krynicy.

Proponowane przez nie rozwiązania organizacyjne i coraz to nowe lokalizacje tymczasowych obiektów stwarzały zbyt wiele ryzyk logistycznych, administracyjnych oraz w obszarze bezpieczeństwa. Dodatkowo przez rozproszenie obiektów Forum w Krynicy nastąpiłyby zmiany jego wyjątkowego charakteru”. Podczas Forum Ekonomicznego odbywa się ponad 200 debat pogrupowanych w kilkanaście ścieżek tematycznych, sesji plenarnych, rozmowy z najważniejszymi gośćmi, warsztaty i prezentacje.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *