STR: sierpień na niektórych rynkach miejskich był lepszy niż przed pandemią

Sierpień był rewelacyjny nie tylko dla hoteli na rynkach turystycznych, ale również dla niektórych rynków miejskich, które odnotowały wyższe średnie ceny i przychody z dostępnego pokoju niż w sierpniu przed pandemią. Trudniej może być osiągnąć takie wyniki w biznesowym wrześniu.

TRÓJMIASTO

Trójmiasto, choć zalicza się do pięciu największych miejskich rynków hotelowych w Polsce, to jednak w wakacje jest beneficjentem swojego nadmorskiego położenia i funkcjonuje bardziej według reguł rynków turystycznych. A że rynki te w sierpniu biły swoje przedpandemiczne rekordy, nie inaczej było i tutaj. Średnia cena w trójmiejskich hotelach wynosiła w sierpniu 467 zł i była wyższa aż o 37 zł niż w sierpniu 2019 r. Przy obłożeniu 85 proc. (90 proc. dwa lata wcześniej) przełożyło się to na RevPAR w wysokości 396 zł, gdy w sierpniu 2019 r. wynosił 381 zł. Oczywiście ceny ciągnięte były w górę przez hotele najwyższych kategorii w Sopocie, gdzie często trudno było znaleźć pokój nawet za 1 tys. zł, ale i w hotelach średniej kategorii w Gdańsku nie było łatwo o pokój poniżej 500 zł. Dzięki temu Trójmiasto osiągnęło w sierpniu najlepsze wyniki nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej wśród dużych miast, na których obłożenie nawet nie zbliżało się do 80 proc. (poza Wrocławiem), a średnia cena do 100 euro. Po ośmiu miesiącach wyniki tego rynku są już lepsze niż za pierwsze osiem miesięcy 2020 r., w [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Rafał Szubstarski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *