Rada Medyczna będzie rekomendować wprowadzenie stref czerwonych i żółtych   KORONAWIRUS

Wobec dynamicznie rosnącej liczby nowych zakażeń koronawirusem coraz bardziej realne staje się ponowne wprowadzenie pandemicznych obostrzeń w niektórych regionach Polski. Co jednak ważne, według zapewnień ministra zdrowia Adama Niedzielskiego sprzed miesiąca, nie będą one obejmować osób zaszczepionych, nie powinny więc mieć tak destrukcyjnego wpływu na funkcjonowanie hoteli jak poprzednie ograniczenia.

fot. Adobe Stock

Dziś Ministerstwo Zdrowia potwierdziło rekordowe  5559 nowych zakażeń. Dla porównania tydzień temu liczba ta wynosiła 2640 - w ciągu tygodnia zanotowano więc wzrost o 110 proc.

Prof. Andrzej Horban, szef Rady Medycznej i główny doradca premiera ds. COVID-19, zapowiedział dziś w rozmowie z ''Wirtualną Polską'', że prawdopodobny jest scenariusz ponownego podziału kraju na strefy. -Wrócimy w tym momencie do stref żółtych i czerwonych – poinformował w programie ''Newsroom''. Jak dodał, obostrzenia miałyby wrócić w regionach, w których liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekracza określoną liczbę. 

Jak zauważa analityk Piotr Tarnowski, Ministerstwo Zdrowia cały czas nie wyjaśniło, na jakich zasadach miałyby zostać wprowadzone nowe obostrzenia. Obecnie w Polsce już 24 powiaty w Polsce spełniają poprzednie kryteria, które decydowały o wprowadzeniu strefy czerwonej z surowymi ograniczniami, a kolejnych 25 mogłoby zostać objętych strefą żółtą.

Co jednak bardzo istotne dla przedsiębiorców, jak zapowiedział we wrześniu minister zdrowia Adam Niedzielski, jeśli zostaną wprowadzone w Polsce kolejne obostrzenia, to osoby zaszczepione nie zostaną nimi objęte. Jak wyjaśniał, osoby zaszczepione nie mogą ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych. W tym samym wywiadzie minister zapowiadał, że odwiedzając na przykład restauracje, trzeba będzie posiadać certyfikat szczepienia. -Przedsiębiorcy będą mieli prawo sprawdzać paszporty czy certyfikaty covidowe - podkreślał Niedzielski. Pisaliśmy o tym TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Rada Medyczna będzie rekomendować wprowadzenie stref czerwonych i żółtych

  1. Ja mam taką propozycje, aby rada medyczna dała nam spokój. Siedzą sobie w ciepłych fotelach, i w zasadzie mają za nic że niektórzy walczą o przetrwanie. Ot stwierdzają sobie że wymyślą jakieś strefy, i już. A może tak, ich by zamknąć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *