W byłej fabryce wódek otwarto Mercure Kraków Fabryczna City

W Krakowie otwarto Mercure Fabryczna City ze 195 pokojami w historycznych budynkach na terenie byłej Państwowej Wytwórni Wódek Polmos. Obiekt jest częścią powstającego kompleksu Fabryczna City, którego otwarcie z centrum konferencyjnym i muzeum wódki jest zaplanowane na wiosnę 2022 r.Hotel przy ul. Fabrycznej we wschodniej części miasta nawiązuje designem do swojej lokalizacji, starając się oddać lokalny klimat industrialnego Krakowa. – Każdy hotel Mercure różni się motywem przewodnim, designem, ale łączy je inspiracja lokalną kulturą. Mercure Kraków Fabryczna City jest drugim hotelem tej marki w Krakowie, a po ukończeniu części konferencyjnej będzie też największym kompleksem konferencyjno-kongresowym w ofercie sieci Accor w stolicy Małopolski. To wyjątkowa inwestycja, dzięki której goście będą mogli doświadczyć Krakowa od zupełnie nowej strony – podkreśla Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor. Projekt architektoniczny przebudowy dwóch historycznych budynków przygotowała krakowska pracownia IMB Asymetria. Hotel oferuje m.in. 10 apartamentów, 34 pokoje łączone i 49 pokoi z aneksem kuchennym. – Przestrzeń hotelowa zaprojektowana została z myślą o zróżnicowanych potrzebach gości, zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i dla szukających rozwiązań na długie pobyty. Kraków przyciąga jednak przede wszystkim turystów i rodziny z dziećmi.

Specjalnie na nich czeka szeroka oferta kompleksu, a w niej przestronne pokoje oraz apartamenty z wyposażoną kuchnią i osobną sypialnią, restauracje koncepcyjne wielu smaków, a także basen ze strefą odnowy biologicznej, sauny, grota solna, a niebawem także fitness – opowiada Joanna Chwastek-Pluta, dyrektor generalna hotelu. Restauracja hotelowa Destilo (której nazwa nawiązuje do destylarni Polmosu) to jeden z konceptów gastronomicznych dostępnych w Pasażu Fabryczna 13 z sześcioma lokalami na powierzchni 1,5 tys. m kw. W przestrzeni fabrycznego loftu goście mogą spróbować dań kuchni galicyjskiej, przyrządzanych na bazie lokalnych produktów we wnętrzach wykończonych cegłą, drewnem i elementami dawnej fabryki.

Obok oferty hotelowej na powierzchni ok. 1,5 tys. m kw. stworzona została przestrzeń sportowo-rekreacyjna m.in. ze strefą basenową. Kolejnym etapem będzie centrum konferencyjne, liczące blisko 3,5 tys. m kw. powierzchni, w którym znajdzie się 10 sal oraz muzeum Fabryka Wódki. Otwarcie planowane jest wiosną przyszłego roku. Inwestorem całego kompleksu Fabryczna City, wraz z częścią biurową Fabryczna Office Park (składającą się z sześciu biurowców, z których trzy o łącznej powierzchni 42 tys. m kw. oddano już do użytku) oraz mieszkaniową z 209 lokalami, jest krakowska Grupa Inter-Bud. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *