Best Western Plus w Olsztynie otwarty

Pod marką Best Western Plus rozpoczął działalność po gruntownej modernizacji hotel Kopernik w Olsztynie, należący do grupy Polskiego Holdingu Hotelowego. To drugi hotel sieciowy w Olsztynie po otwartym w sierpniu Hampton by Hilton.3-gwiazdkowy Best Western Plus Old Town dysponuje 83 pokojami (w których przygotowując się do wejścia pod markę Best Western Plus, zainstalowano klimatyzację), czterema salami konferencyjnymi i salą bankietową na 150 osób, restauracją z kuchnią śródziemnomorską i polską oraz parkingiem zewnętrznym i garażem podziemnym. Umowa na wprowadzenie hotelu Kopernik do sieci podpisana została w czerwcu ub.r. Proces renowacji zaczął się jesienią, a koncepcję architektoniczną przygotowała pracownia Tremend. Nowy design oparty jest na stonowanych kolorach utrzymanych w palecie barw ziemi, a inspiracją były – jak opisuje Tremend – mgły nad jeziorem Ukiel, szarogranatowa woda, błękit nieba, jasny piasek plaży i zieleń warmińskich lasów.

W pokojach użyto miękkich i naturalnych tkanin, a na wykładzinie i grafikach ściennych połączono wiele autorskich wzorów. – Jestem przekonany, że hotel w nowej odsłonie zachwyci odwiedzających nowoczesnymi wnętrzami, dobrą kuchnią oraz obsługą na najwyższym poziomie – mówi Łukasz Uliszewski, dyrektor Best Western Plus Olsztyn Old Town. – Jesteśmy otwarci na gości z segmentu biznesowego, a także na turystów, grupy zorganizowane czy sportowe. Oprócz świetnie wyposażonego zaplecza konferencyjnego zadbaliśmy o komfort podróżujących biznesowo – w naszym hotelowym lobby znajdą oni zaciszne miejsce, gdzie mogą w spokojnych warunkach popracować.

Obecnie w sieci BWH Hotel Group działa w Polsce 14 obiektów z 1,2 tys. pokoi, w tym dwa pod marką Best Western Plus (drugi w Krakowie). Razem z umową na wprowadzenie Kopernika do sieci Best Western, PHH podpisał też umowy na hotel Hetman w Rzeszowie – pod markę Best Western Plus, i Reymont w Łodzi – pod nowy brand Aiden by Best Western. Ich otwarcie po rebrandingu planowane jest w 2023 r. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *