Kolejny Puro Hotel powstanie w ścisłym centrum Warszawy

Sieć Puro Hotel ogłosiła plany otwarcia swojego kolejnego hotelu w ścisłym centrum Warszawy – przy ul. Mariańskiej między Świętokrzyską a Twardą. Niedawno ogłoszono plany otwarcia hotelu w sąsiedztwie pl. Teatralnego, a od 2019 r. działa hotel przy ul. Widok.

28 października rozstrzygnięty został przetarg ustny zorganizowany przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy na działkę przy ul. Mariańskiej o powierzchni ponad 1 tys. m kw. z ceną wywoławczą 26,5 mln zł. – Z radością informujemy, że właśnie zabezpieczyliśmy kolejną działkę pod budowę Puro Hotelu w Warszawie przy ulicy Mariańskiej 5 – ogłosił tego samego dnia Przemysław Wieczorek, dyrektor zarządzający Puro Hotel Development. – Choć branża hotelarska wciąż nie jest w najlepszej kondycji, wierzymy, że rynek będzie się poprawiał aż do momentu otwarcia naszych nowych projektów. Mariańska 5, jak wszystkie Puro Hotele, będzie miała swoją własną tożsamość. Zabezpieczyliśmy już ponad 1,3 tys. pokoi do oddania w najbliższych latach, z czego ponad połowa zlokalizowana jest w centrum Warszawy.

Przygotowujemy te projekty do uruchomienia w najbliższym czasie. Mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach rynek budowlany stanie się bardziej przyjazny dla inwestorów. Obecnie na działce przy Mariańskiej znajduje się piętrowy pawilon z lat 70., w którym mieścił się Wydział Komunikacji dla dzielnicy Śródmieście. Według planów może go zastąpić budynek do 80 m wysokości. W lipcu tego roku sieć kupiła od Strabag Real Estate działkę przy ul. Canaletta w sąsiedztwie pl. Teatralnego i Ogrodu Saskiego, gdzie na początku przyszłego roku rozpocząć ma się budowa hotelu z 205 pokojami.

Cztery lata temu kupiono też działkę przy ul. Waliców, gdzie powstać miał hotel z ok. 350 pokojami, ale o tej inwestycji obecnie sieć nie wspomina. Pod koniec 2019 r. rozpoczęto budowę hotelu w Katowicach z 247 pokojami, wstrzymaną na razie z powodu pandemii, a w połowie tego roku uzyskano pozwolenie na budowę hotelu we Wrocławiu z 337 pokojami. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *