Stabilne, szybkie i bezpieczne WiFi w hotelu

Od kilku lat dostępność i jakość połączenia hotelowego WiFi jest jednym z ważniejszych punktów oceny w portalach typu booking.com. Zapewnienie stabilnych i szybkich połączeń sieciowych to obecnie jedno z głównych wyzwań, przed jakimi stają administratorzy miejsc takich jak hotele, restauracje i kawiarnie, aby sprostać rosnącym wymaganiom i utrzymać wysoki poziom satysfakcji gości.W obecnych czasach na pierwszym miejscu, bez względu na wszystko, powinno być bezpieczeństwo. Nieprawidłowo skonfigurowana sieć bezprzewodowa naraża gości na szereg zagrożeń cybernetycznych. Niezabezpieczona sieć WiFi stanowi zagrożenie dla samego hotelu i jego pracowników, a także danych w sieci lokalnej, np. serwerów plików czy dysków sieciowych. Na etapie wyboru punktów dostępowych (ang. Access Point, AP), czyli urządzeń, które rozgłaszają sieć WiFi na terenie obiektu, warto wybrać takie, które pozwolą administratorowi na stworzenie odseparowanych sieci WiFi: osobnych dla gości hotelowych, osobnych dla pracowników czy administracji obiektu.

TP-Link EA P660 HD . Bezprzewodowy punkt dostępowy działający w najnowszym standardzie WiFi 6 z możliwością montażu na suficie. Rozgłasza sieci w paśmie 2,4 GH z o prędkości do 1148 Mb/s oraz w paśmie 5 GH z o prędkości do 2402 Mb/s, co daje 3550 Mb/s łącznie w dwóch pasmach. Pozwala na stworzenie do 16 SSID , czyli 16 całkowicie odseparowanych sieci WiFi.

Przy wyborze infrastruktury dla hotelowej sieci należy też zwrócić uwagę, czy urządzenia, na które się zdecydowaliśmy, posiadają rozbudowane funkcje autoryzacji dostępu. Do najpopularniejszych z nich należy uwierzytelnian [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *