Jazz na Starym Mieście

Na Starym Mieście otwarty został aparthotel Jazz z 62 pokojami w kamienicy, w której niegdyś mieścił się Jazz Klub Rura, a na piętrach mieszkania komunalne. W budynku rozpoczęła też działalność restauracja Ida z kuchnią polską.Niszczejąca kamienica z początku XX wieku o powierzchni 2,7 tys. m kw. na rogu ul. Łaziennej i Rzeźniczej została sprzedana w 2011 r. za 6 mln zł, po kilku wcześniejszych przetargach od 2008 r., gdy jej cena wywoławcza zaczynała się od 21 mln zł. Inwestorem jest Artur Zagórski, m.in. właściciel firmy Labor SWTP Investment z Bielan Wrocławskich, zajmującej się dostawami i serwisem taśm przenośnikowych.

W 2013 r. rozpoczęto generalny remont, którego koszt szacowany był wówczas na 21 mln zł, a zakończyć się miał w 2015 r. Do tego czasu stworzona została nowa elewacja z wykonaną ręcznie sztukaterią, ale później prace stanęły, za to inwestor kupował kolejne nieruchomości we Wrocławiu. Projekt przebudowy i wnętrz przygotował Wojciech Jarząbek, który zaprojektował we Wrocławiu m.in. dom towarowy Solpol. Budynek zyskał nowy dach, zlikwidowano stare klatki schodowe, wyburzono ściany między mieszkaniami.

Inwestor najpierw planował otworzyć tam hotel ekonomiczny z ok. 80 pokojami, potem mowa była o hostelu z 51 pokojami i apartamentami, teraz otwarto nieskategoryzowany obiekt pod nazwą Hotel Jazz. Do współpracy przy nowej aranżacji zaproszono także twórcę wrocławskich krasnali, Piotra Makałę, który – jak informuje „Gazeta Wrocławska” – wykonał m.in. abażury ze spawanego metalu, tabliczki informacyjne, metalowe napisy „RURA”, a „detal nawiązujący do historii miejsca widać wszędzie – przed wejściem, w windzie czy na schodach, gdzie wycięte plastry granitu ułożono w sylwetki muzyków jazzowych”. Rozważane jest wznowienie działalności klubu Rura, który funkcjonował do 2009 r. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *