W warszawskim Bristolu otwarto Lane’s Gin Bar

W hotelu Bristol, a Luxury Collection Warsaw po półtora roku remontu otwarty został Lane’s Gin Bar, który zastąpił Bristol Wine Bar. Nowe miejsce oferuje specjalnie dobrane pod Lane’s portfolio trunków – głównie najlepszych gatunków ginu, ale też sprowadzonej z całego świata na zamówienie kolekcji alkoholi oraz modną kuchnię Nikkei, łączącą elementy japońskie z peruwiańskimi.We wnętrzu eleganckie i tradycyjne elementy przeplatają się ze współczesnymi akcentami, tworząc przestrzeń, która według założeń „w swym kształcie opiera się upływowi czasu i modom, jednocześnie jest nowoczesna i zachęca do zabawy i relaksu”. Projekt wnętrz przygotowało londyńskie studio Sagrada, które wcześniej odpowiadało m.in. za renowację Café Bristol. Mają one łączyć polskie i światowe wpływy art déco – jednego z najbardziej ponadczasowych stylów urządzania wnętrz.

Z jednej strony to opływowe kształty mebli – foteli i sof, z drugiej nowoczesne, geometryczne wzory na ścianach i miękkim dywanie, a przede wszystkim spektakularny, wykonany na specjalne zamówienie, żyrandol. We wnętrzach wykorzystano takie materiały jak szkło, kamień, mosiądz, różnobarwne plusze, aksamity i miękką skórę, z których wykonane są powierzchnie i przedmioty, a do tego barwy: od złamanego złota, beżowej szarości, poprzez brzoskwinię czy brązy. Sam bar ma wbudowaną stację DJ-ską. Wiosną, latem i jesienią naturalnym przedłużeniem Lane’s będzie ogródek z miękkimi meblami wychodzący na Krakowskie Przedmieście. Koktajle w Lane’s Barze podaje się w ręcznie robionych kieliszkach i naczyniach o niezwykłych kształtach. Lane’s ma ambicję stać się najbardziej profesjonalnym butikowym gin-barem w Warszawie, a zespół barmanów chce na nowo zdefiniować barową kulturę w stolicy, wnosząc do niej trochę brytyjskiej ekscentryczności. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *