Golub GetHouse sprzedaje działkę na Woli z podpisanym Radisson Red   TRANSAKCJE

Firma Golub GetHouse podpisała z funduszem AT Capital z Singapuru umowę na sprzedaż działki na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej, gdzie powstać miał kompleks Liberty Tower z hotelem 267-pokojowym hotelem Radisson Red.

Projekt Liberty Tower obejmuje realizację 41-kondygnacyjnej wieży z 500 mieszkaniami pod najem długoterminowy wraz z 9-kondygnacyjnym podium, gdzie ulokowany miałby być hotel. Na początku 2019 r. sieć Radisson Hotel Group ogłosiła, że wydzierżawiła niższą część kompleksu pod swoją nową markę Radisson Red. Umowę najmu negocjowała firma Hotel Professional Aleksa Kloszewskiego. Budowa całego kompleksu miała rozpocząć się wiosną 2020 r., a zakończyć w III kwartale 2023 r. Jednak nie rozpoczęły się nawet wstępne prace, a Golub GetHouse popadł w problemy finansowe, nie mogąc wykupić swoich obligacji wypuszczonych w związku z inną inwestycją – w wybudowany już w sąsiedztwie biurowiec Mennica Legacy Tower, o który toczy się spór prawny między Cezarem Jarząbkiem, wspólnikiem i prezesem Golub GetHouse, a amerykańską rodziną Radziłłów, będącą głównymi udziałowcami. Realizacja umowy z funduszem AT Capital Pte. Ltd., który złożył ofertę gotówkową ma pozwolić na spłatę większości obligacji. Grupa GG winna jest ok. 1 tys. obligatariuszy indywidualnych ok. 220 mln zł.

– Duży sukces w restrukturyzacji obligacji Golub GetHouse! Golub GetHouse podpisał umowy prowadzące do przejęcia i sprzedaży projektu Liberty przy ul. Grzybowskiej w Warszawie do AT Capital Pte. Ltd.!  – poinformował dzisiaj Cezary Jarząbek, CEO Golub GetHouse. –  Dzięki tej transakcji zostały spłacone wszystkie obligacj  CVI oraz została zabezpieczona spłata większości obligacji detalicznych emitenta GGH Rental Apartments. Ciężki, pandemiczny rok 2021 zakończony sukcesem oraz potwierdzeniem realizacji planu spłaty obligacji detalicznych na pozostałych projektach Golub GetHouse w nadchodzącym roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *