MCC Mazurkas Conference Centre

        MCC Mazurkas Conference Centre to inwestycja zrealizowana przez Mazurkas Travel Biuro Podróży, znane na rynku turystycznym, a także hotelowym ( 2001 – Hotel Mazurkas ) od 1990r.


        Zajmuje się głównie turystyką przyjazdową, ale też konferencjami, transportem (własna flota 30-tu autokarów) oraz wyjazdami (incentives). Inwestycja obejmowała powiększenie hotelu o 28 pokoi (****), zbudowania kuchni i zaplecza cateringowego oraz właśnie MCC, czyli centrum konferencyjnego – całość powierzchni użytkowej ok. 6 tys. m2 oraz parkingu na 400 samochodów.


        Razem z istniejącym od sześciu lat hotelem, kompleks posiada ponad 12 tys. metrów powierzchni użytkowej w tym ponad 3 tys. metrów powierzchni konferencyjno – bankietowej.


        Architekturą zajmowało się APA Architekci Markowski, a autorkami wnętrz są panie: Agnieszka Cwynar i Marta Spodar z Krakowa (projektowały też wnętrze hotelu w 2001 r.).


        MCC jest pierwszym i jedynym w Warszawie poza hotelowym centrum konferencyjnym projektowanym specjalnie w tym celu tzn. z założeniem organizowania tu konferencji do 1000 osób. Oczywiście można tu poza klasyczną konferencją zorganizować koncerty, widowiska artystyczne, wystawy, targi, pokazy mody, bankiety i bale. Wystrój jest wyjątkowo elegancki, dostojny i sprzyjający zorganizowaniu każdej imprezy. MCC składa się z wysokiego na 10 metrów, dużego (340 m2) hallu z imponującymi schodami z białego marmuru. Nad hallem podwieszona jest  duża sala konferencyjna, prezentująca się niezwykle okazale ze swą ogromną szklaną ścianą otoczoną masywną mahoniową ramą i wieńcem świateł. Cała sala w kolorze dojrzałego burgundu świetnie komponuje się z bielą wystroju całego hallu. Hall jest bardzo nowoczesny i elegancki. Ściana czołowa to wielkie tafle białego szkła Lacobel na całej wysokości poprzecinane paskami polerowanej stali. Z takiej stali są też wykonane portale trojga mahoniowych drzwi do głównej sali konferencyjnej. Nad przejściem do przestronnego i kolorowego foyer (200 m2), w najwyższej części hallu dominuje ściana z trawertynu. Posadzka to lśniąca płaszczyzna ogromnej granitowej mozaiki z czterech rodzajów kamienia. Bar konsekwentnie łączy mahoń z metalem, a sofy i fotele o bardzo nowoczesnych kształtach wykonane są ze skóry w trzech kolorach – czerń, czerwień i jasny beż. Przednia ściana hallu to ściana szklana o powierzchni ponad 400 m2. Całość robi wrażenie, uderza nowoczesnością, elegancją i tzw. wielkim światem. Budzi zaufanie.


        Ta nowoczesność hallu w założeniu autorów ma kontrastować z wnętrzem sali głównej, które nosi nazwę ZEUS i przenosi dyskretnie w świat mitologicznej Grecji. Dlatego też w portalach bocznych drzwi hallu prowadzących do sali Zeus, goście są niejako uprzedzani do zmiany klimatu. Znajdują się tam oryginalne grafiki złożone z liter jak na starogreckich freskach, bez interpunkcji, układające się w tekst o mitycznym stworzeniu świata oraz  tytanomachii i gigantomachii.


        Sala Zeus, to ogromna (800 m2) przestrzeń o wysokości ponad sześciu metrów, o złotych ścianach (jak pałac Zeusa na Olimpie), wielkich kryształowych żyrandolach i bardzo oryginalnym, kolorowym oświetleniu. Na podłodze rozciąga się ogromna przestrzeń wykładziny w dominującym kolorze wspomnianego już burgundu, ale też wielkich złoto – granatowych rozet i zdobień.


        W środkowej części sali sufit przekształca się w idącą na całej długości kolebkę, bogato zdobioną reliefami i freskami przedstawiającymi bogów greckich takich jak  Iris, Helios, Eos, Andromeda, Selena i innych, których aktywność mityczna miała bardzo duży wpływ na kształtowanie aktywności dzisiejszych użytkowników tej sali. Całość kolebki jest oświetlona różnymi kolorami w zależności od potrzeb chwili.


        Z dwóch boków sali Zeus tzn. z foyer i korytarza do wnętrza prowadzi dziewięcioro monumentalnych, mahoniowych drzwi, stwarzając niezależny dostęp do każdej sali powstałej w wyniku podziału Zeusa.Duże ( 4 m2) okna nad drzwiami udostępniają światło dzienne każdej sali.


        Sale powstałe z podziału Zeusa noszą imiona jego dzieci Atena, Ares, Dionizos, Hermes itd. Nad drzwiami prowadzącymi do sal znajdują się duże rzeźby – popiersia bogów greckich patronujących salom. Przy wejściach umieszczone są dyskretnie tabliczki informujące, kto jest patronem Sali i w języku polskim i angielskim tekst pozwalający zapoznać się z aktywnością mitologiczną każdego boga.


        Sala może być podzielona wysokimi na sześć metrów ścianami przesuwnymi, które są także zdobione postaciami i scenami z mitologii. Bardzo eleganckie i dużych rozmiarów grafiki na ścianach przesuwnych, bazują na zdjęciach słynnych kolekcji biskwitów wilanowskich (figurek z nieklarowanej porcelany).


        Grafiki te zdobią salę pod artystycznym patronatem Muzeum Pałacu w Wilanowie. Poza salą Zeus, są jeszcze sale Kronos, Pytia, Reja i sale na pierwszym piętrze noszące nazwy miast bądź miejsc świata greckiego znanych z mitologii.


        W sumie sal jest tu 22 i 12 w części hotelowej tzn. razem 34 sale konferencyjne. Daje to ogromne możliwości organizacji nawet skomplikowanej konferencji, kiedy jest duża ilość tzw. podkomisji.


        Sala główna naszpikowana jest elektroniką, która czyni ją miejscem konferencyjnym XXI wieku. Oczywiście wentylacja, klimatyzacja każdego pomieszczenia, system audio – video pozwalający na wszelkie kombinacje światłem, kolorami, dźwiękiem, zaciemnianiem, operacje projektorami i ekranami. Opis tych możliwości byłby zbyt szczegółowy, ale trzeba powiedzieć, że wszystko, co używane jest w technologii nowoczesnych centrów tego typu zastosowane jest także i tutaj.


        Centrum jest też przystosowane do obsługi wielkich imprez pod względem gastronomicznym. Nowoczesne zaplecze kuchenne pozwala na przygotowanie kilku tysięcy posiłków.


        Obiekt przygotowany jest też do obsługi bankietów na 1000 osób w MCC i jednocześnie takiej lub większej ilości osób na cateringu wyjazdowym.


MCC Mazurkas Conference Centre jest z pewnością ważnym krokiem do rozwoju rynku konferencyjnego w Polsce.


Konferencje i kongresy w innym wymiarze...

 

            Wraz z początkiem czerwca w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim,  zaledwie 12 km od centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Best Western Mazurkas, zostało oddane do użytku jedno z najnowocześniejszych i największych centrów kongresowo – konferencyjnych w Polsce. Firma Mazurkas Travel nakładem ponad 30 milionów złotych, w czasie półtora roku, stworzyła w tym miejscu obiekt, bardzo długo wyczekiwany przez organizatorów kongresów, konferencji, szkoleń, targów i eventów. Obiekt, który swoim zaawansowaniem technicznym spełnia najwyższe europejskie standardy.


            MCC Mazurkas Conference Centre, bo tak nazywa się centrum, to największe w Polsce       centrum konferencyjne, które przedstawia się niezwykle imponująco. Gości wita przestronny i nowoczesny hall o powierzchni 334 m 2, z którego ogromne drzwi prowadzą do największej sali konferencyjno - bankietowej, która  w ustawieniu teatralnym może pości  nawet 1000 osób, a bankiet zasiadany można tu będzie zorganizować dla 800 – 900 osób. Główna sala „ZEUS” może być podzielona na 8 mniejszych, niezależnych sal. Jej klasyczny wystrój zaaranżowany został jako zamierzony kontrast do nowoczesnego hallu i foyer. W sumie MCC posiada 22 sale konferencyjno – bankietowe co  w połączeniu z istniejącymi do tej pory w hotelu 12 salami, daje imponującą liczbę 34 sal. Żaden inny hotel w Polsce nie posiada tak dużej ilości sal konferencyjnych, które można wykorzystywać w przeróżnych konfiguracjach. Każda z nich wyposażona jest w system sterowania światłem LUTRON, wysokiej jakości zintegrowany system AUDIO – VIDEO, w pełni zautomatyzowany system klimatyzacyjno – wentylacyjny, specjalną konstrukcję mocowań ścienno sufitowych (sufit: 30 x 300 kg, ściany: 20 x 30 kg) , nowoczesny system DMX pozwalający na wyeliminowanie wszelkich przewodów widocznych w czasie eventu.. 


            Ogólnie całkowita powierzchnia użytkowa całej nowej inwestycji to 5000 m 2, a w tym 34 sale bankietowo – konferencyjne,  316 łóżek w 158 luksusowych pokojach, foyer, restauracje, bary, kawiarnie, centrum cateringu, fitness club, salon piękności.


HOTEL:

            Połączony z MCC Best Western Hotel Mazurkas należy do największej sieci hotelowej na świecie.  Jest to hotel czterogwiazdkowy o bardzo ciekawej architekturze. Hotel działa na rynku już od września 2001 roku i od początku był nastawiony na organizację różnego rodzaju szkoleń, konferencji, kongresów i eventów. Dlatego też został wyposażony w 12 wielofunkcyjnych sal konferencyjno – bankietowych. Czas jednak pokazał, że nawet taka liczba sal nie jest do końca adekwatna do zapotrzebowania rynku. Szczególnie dla firmy z sektora ubezpieczeń i bankowości. Liczne fuzje dokonujące się na tych rynkach sprawiły, że zapotrzebowanie na duże ośrodki konferencyjno – kongresowe znacznie wzrosło. Dlatego też właściciele Hotelu Best Western Mazurkas podjęli decyzję  o budowie MCC Mazurkas Conference Cenre.


INWESTOR:

            Mazurkas Travel B.P. Sp  z o.o. działająca od 1990 roku jest prężnie działającym, samodzielnym, wciąż rozwijającym się touroperatorem w sektorze turystyki przyjazdowej do Polski i Europy Wschodniej.  Obecnie w swojej strukturze Mazurkas Travel posiada wyspecjalizowane biura: Biuro Turystyki Przyjazdowej, Biuro Kongresów i Konferencji, Mazurkas Travel DMC Poland, Biuro Transportu, Biuro Wyjazdów Zagranicznych Incetive oraz  Local Tours.MCC  Mazurkas Conference Centre

Sztuka Cateringu

 

 

                        Catering jest  powodem do dumy dla całej załogi Hotelu Mazurkas. Stanowi w ostatnich latach ponad połowę przychodu hotelu i dlatego w nowej formule, czyli po uruchomieniu MCC Mazurkas Conference Centre dyrekcja liczy na bardzo znaczny rozwój tej części usług. Przy budowie MCC i nowej części hotelu rozbudowano sektor kuchenny i gastronomiczny. Powstały duże mroźnie, chłodnie, zakupiony został bardzo nowoczesny sprzęt specjalistyczny i wyposażenie gastronomii. Hotel posiada odpowiednią liczbę sprzętu na przyjęcia nawet dla 2000 osób oraz zaplecze transportowe.


                        Przez sześć lat swej działalności Catering Mazurkas dał się dobrze poznać we wszystkich reprezentacyjnych i prestiżowych salach Warszawy tzn. w Operze Narodowej, PKiN, dwóch salach Politechniki, Expo XXI, gmachu Focus, Galerii  Porczyńskich, Domu Dochodowym, Zamku Królewskim (Forum Rady Europy), Pałacu Prymasowskim i wielu innych. Catering Mazurkas znany jest nie tylko w Warszawie. Przez ostatnie cztery lata obsługuje Aukcje Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim tzn. trzy dni wykwintnego wyżywienia dla 400 – 700 osób. Często też hotel obsługuje cateringowo wielkie przyjęcia w Gdańsku, Krakowie (Muzeum Narodowe, Sukiennice) i innych, nieraz bardzo od Warszawy odległych miejscach.


                        Główni klienci to największe firmy i banki, ale też i to w większości duże firmy zagraniczne, które są kompleksowo obsługiwane w Polsce przez Mazurkas Travel, przy przyjazdach typu incentives. Są to grupy biznesowe z Francji, Hiszpanii, Niemiec czy Włoch po 300 – 1000 osób.


                        Obowiązuje stałe hasło cateringu – „nie wystarczy dobra kuchnia – musi być gastronomiczny spektakl”. Bankiety przygotowywane są tu niesłychanie precyzyjnie. Ważny jest każdy detal. Od czcionki pisma na kartach menu, do wystroju sali, poprzez wyćwiczony ceremoniał. Każde wejście kelnerów z daniami, czy kucharzy wnoszących dania bufetowe, to starannie przygotowany układ choreograficzny z muzyką i grą świateł. Zespół poddaje się licznym próbom, bo wie, że catering jest sztuką wymagającą zaangażowania. Sztuką są też przyjęcia bufetowe, urządzanie bufetów – często mierzące 70 – 80 metrów długości, to praca dla wielu ludzi doświadczonych o odpowiednich predyspozycjach. To także sprawa dekoracji, których hotel posiada ogromną ilość w przepastnych magazynach. W zależności od tematyki eventu czy przyjęcia, hotel dostarcza właściwe dekoracje i oświetlenie. Bufety na przyjęciach tematycznych stanowią jakże ważną część scenografii. Temat wieczoru jest często sugestią hotelu, ale najczęściej narzuca go klient. Barok, Grecja, obóz cygański, cyrk, kosmos, pałac, folklor, Ameryka Łacińska, Daleki Wschód, Afryka to niektóre tematy eventów. To odpowiednie dekoracje, program artystyczny, ale i kuchnia. Szefowie kuchni studiują odpowiednie książki kucharskie, ale też często tydzień przed imprezą wspierają ich mistrzowie kuchni, sprowadzeni specjalnie z zagranicy by czuwać nad oryginalnością dań.


                        Catering to dziedzina usług hotelu, w której uczestniczy cała załoga. Dostarcza wielu wrażeń dla wszystkich a sprawdzian ich starań jest natychmiastowy – w czasie imprezy. W zeszłym roku hotel zorganizował wielką imprezę w Pałacu Kultury i Nauki pod nazwą „Catering Show 2006”, gdzie miał okazję przekonać ponad 400 osób o profesjonalizmie Cateringu Mazurkas. MCC przewiduje znaczny rozwój tego typu świadczeń, zarówno jeśli chodzi o catering wyjazdowy jak i bankiety w MCC.
MAZURAS TRAVEL – Biuro Podróży Sp. z o.o.

 

Data założenia: 1990 r.

 

Właściciele:  1)Andrzej Bartkowski – Prezes (62 l.)

                                                           absolwent: Wydziału Melioracji SGGW

                                                           Studium Afrykanistyczne Uniwersytet Warszawski

 

                       2)Andrzej Hulewicz  – Vice Prezes (53 l.)

absolwent : Handel Zagraniczny SGPiS (SGH)

                                                           Studium Dziennikarskie Uniwersytet Warszawski

 

Ilość pracowników: 250

 

Adresy:                          Warszawa:    - Aleja Wojska Polskiego 27

                                                             - ul. Długa 8

                                                             - ul. Worcela 1

                                                             - ul. Spisaka 12

 

                                       Kraków        - plac Sikorskiego      11 / 6a

 

                           Ożarów Maz.      - ul. Poznańska 177

 

                            Paryż             - reprezentant

                            Rzym             - reprezentant

                            Frankfurt        - reprezentant

 

 

W skład MAZURKAS TRAVEL wchodzą:

MCC Mazurkas Conference Centre

oraz Best Western Hotel Mazurkas

Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 177

Tel. 022/721 47 47

Hotel 4 *   158 pokoi    34 sale konferencyjne

 

Biuro Zagranicznej Turystyki Przyjazdowej

 

Biuro Incentives – przyjazdy

 

Biuro Zagranicznej Turystyki Wyjazdowej – Incentives

 

Biuro Kongresów i Konferencji

 

Mazurkas Travel Transport (30 własnych autokarów, mikrobusy, limuzyny)

 

Local Tours – zwiedzanie Warszawy, Krakowa i okolic  dla cudzoziemców, wycieczki specjalistyczne, koncerty prywatne itp.)

 

Kasy lotniczeKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *