XXI Zjazd Balneologiczny. Polanica Zdrój 6-9.IX 2007

            W dniach 6 – 9 września 2007 roku odbędzie się w Polanicy Zdroju XXI  Kongres Balneologiczny. Uczestnicy Zjazdu będą gośćmi Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A.  Decyzja organizatorów podyktowana była nie tylko atrakcyjnością Polanicy - Zdroju, ale także faktem, że Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A. jako największa i najdynamiczniej rozwijająca się Spółka w branży, zachowała tradycyjne metody terapii uzdrowiskowej z uwzględnieniem postępu w lecznictwie i technice.


                        Program naukowy Zjazdu obejmuje problematykę chorób cywilizacyjnych, których leczenie w warunkach uzdrowiskowych jest szczególnie efektywne. Niezależnie od tego, organizatorzy planują sesje dotyczące postępów z zakresu medycyny fizykalnej, balneochemii, bioklimatologii i pielęgniarstwa uzdrowiskowego. Z tego zakresu wygłoszone zostaną wykłady przez wybitnych specjalistów z zakresu medycyny, balneochemii, klimatologii, balneotechniki, ekonomiki i zarządzania. Stworzono też możliwości prezentacji osiągnięć w formie sesji plakatowej.


            Do czynnego udziału w Kongresie zaproszeni zostali liczni goście z kraju i z zagranicy oraz najwybitniejsze autorytety w świecie z dziedziny balneologii i medycyny fizykalnej z Niemiec, Węgier, Turcji, Japonii, Francji, Rosji, Słowacji Czech, USA, Kanady i innych.


            Organizatorami XXI Zjazdu Balneologicznego jest Polskie Towarzystwo Balneologii i Medycyny Fizykalnej, Katedra i Zakład Balneologii i Medycyny Fizykalnej Collegium Medicum UMK oraz Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A. Przewodniczącą Komitetu naukowego i organizacyjnego jest prof. hab. med. Irena Ponikowska. W  komitecie organizacyjnym uczestniczy Prezes Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A. Jerzy  Szymańczyk oraz dr Grzegorz Ferdynus Dyrektor ds. Lecznictwa. Patronat medialny nad Kongresem objęło Wydawnictwo Medyczne Medi Press.


            Kongres balneologiczny to największe wydarzenie naukowe balneologii i medycyny fizykalnej w naszym kraju. Zjazdy odbywają się co 2 lata, za każdym razem w innym uzdrowisku. Każdy Zjazd ma swój indywidualny charakter różniący się nie tylko tematyką programu naukowego wynikającego z postępu w tej dziedzinie nauki ale również z uwagi na specyficzne cechy jakie nadaje miejsce obrad i spotkań naukowych.


            Zjazdy każdorazowo integrują środowisko związane z lecznictwem uzdrowiskowym, pozwalają również budować szacunek do tej ważnej społecznie dziedziny. Tym razem będą także okazją do poznania okolic pięknego Regionu Dolnośląskiego

 

*   *   *

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Ewa Wróbel, rzecznik prasowy, tel. 074 86 80 220, kom. 506 017 527, e-mail: ewa.wrobel@zuk-sa.pl

www.staropolanka.pl , www.zuk-sa.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *