Nieoficjalne: Premier jest przeciw zaostrzaniu covidowych restrykcji   KORONAWIRUS

Nie ma zgody premiera na wprowadzanie dodatkowych pandemicznych obostrzeń - ustalili dziennikarze RMF. Jeszcze dziś w tej samej stacji minister zdrowia Adam Niedzielski przekonywał, że wprowadzenie takich obostrzeń jeszcze w tym tygodniu jest bardzo prawdopodobne.

fot. Adobe Stock

Choć szef resortu zdrowia w porannej rozmowie z Robertem Mazurkiem argumentował, że wobec wyczerpania się możliwości wywierania presji na szczepienie, należy rozważyć zastosowanie bardziej dotkliwych ograniczeń, to zdaniem reportera RMF w rządzie nie ma zgody na takie rozwiązania.

Na dziś najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przedłużenie dotychczas obowiązujących obostrzeń, tj. zamknięcia dyskotek i ograniczenia funkcjonowania m.in. hoteli i restauracji do 30 proc. obłożenia, gdzie do limitów nie wlicza się osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Obecnie obowiązujące regulacje obowiązywać mają do końca stycznia.

Jak ustalili reporterzy RMF, premier i jego otoczenie są zdecydowanymi przeciwnikami pomysłu wprowadzania bardziej restrykcyjnych ograniczeń.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *