Hotel Prezydencki w Rzeszowie zmienił właściciela. Zmieni też profil   TRANSAKCJE

Firma Innovatic, powiązana z Centrum Medycznym „Medyk” kupiła za 19 mln zł hotel Prezydencki w Rzeszowie. 98 pokojowy obiekt na razie nadal pełnić będzie funkcje hotelowe, ale docelowo powstać ma w jego wnętrzach nowoczesna przychodnia.

Historia tego rozbudowanego w 2011 roku i dostosowanego do standardu czterech gwiazdek hotelu jest dość burzliwa. Jak pisaliśmy w 2014 roku, Sąd Rejonowy w Rzeszowie ogłosił wówczas upadłość likwidacyjną spółki, do której należy hotel Prezydencki w tym mieście. Nie była ona w stanie spłacić kredytu zaciągniętego na rozbudowę.  Hotelem od tego czasu zarządzał syndyk.

Jeszczew 2020 roku cena za obiekt wynosiła 25 mln zł. Ostatecznie nowym właścicielem będzie spółka medyczna, która zapłaci za obiekt 19 mln zł. Prezydencki rozpoczął współpracę z Centrum Medycznym „Medyk” w jeszcze w 2020 roku w ramach akcji „Hotel dla Medyka”. 

Jak informuje portal "Nowiny 24", nabywca wpłacił na razie określone w przetargu wadium, teraz pozostaje pozyskanie kapitału na zakup obiektu. Jak wyjaśnia jednak prezes spółki Stanisław Mazur. – Mamy zdolności kredytowe, więc nie powinno być problemu, choć moja żona nie jest zachwycona – delikatnie mówiąc – tym przedsięwzięciem.

Choć hotel na razie pełnił będzie nadal funcje hotelowe, docelowo powstać ma w jego wnętrzach nowoczesna przychodnia, według standardów zachodnich. -Przychodnia w której szanuje się czas pracy lekarza, nie obciążając go działaniami, nie związanymi z jego zasadniczymi obowiązkami - dodaje Mazur.

Ciekawostka historyczna

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", hotel Prezydencki działa od 31 grudnia 1992 roku. Był to drugi, po Hotelu Rzeszów, trzygwiazdkowy obiekt w Rzeszowie. Pierwszą nazwę: Budimex zmienił na Hotel Prezydencki po spotkaniu prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej, które odbyło się w Łańcucie w 1996 roku. W rzeszowskim hotelu spały wtedy najważniejsze osobistości w Europie. Razem z Aleksandrem Kwaśniewskim nocowali tam prezydent Czech Vaclav Havel, Michal Kovac (Słowacja), Árpád Göncz, prezydent Węgier, oraz Leonid Kuczma, prezydent Ukrainy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *