W Szczecinie powstanie Hampton by Hilton   INWESTYCJE

We wschodniej części Szczecina przy ul. Struga powstanie Hampton by Hilton ze 106 pokojami i garażem podziemnym. Inwestorem jest szczecińska firma Emelem, która wcześniej kupiła też nieruchomość w centrum miasta, gdzie zapowiadany był Hilton Garden Inn. Otworzyła też w Szczecinie Grand Focus, dzierżawiony przez sieć.

Działka, na której powstać ma Hampton by Hilton w Szczecinnie

Hotel otwarty ma zostać w 2023 r.Spółka celowa HBH Struga uzyskała już pozwolenie na budowę. Obiekt zlokalizowany będzie w prawobrzeżnej, bardziej mieszkaniowo-handlowo-przemysłowej części miasta, przy trasie wylotowej na Bydgoszcz, w pobliżu skrzyżowania z trasą A6 nad morze. Hotel zaprojektowała pracowania AGK Architekci.

W spółce HBH Struga udziały mają Farma – Developer i Emelem, którezainwestowały w renowację kamienicy Dohrna przy pl. Zawiszy, gdzie w ub.r. otwarto pierwszy hotel pod marką Grand Focus. Emelem wcześniej kupił też zabytkową kamienicę przy pl. Zwycięstwa, gdzie poprzedni właściciel – warszawska spółka Redi zapowiadała jeszcze w 2017 r. otwarcie hotelu pod marką Hilton Garden Inn. Ostatecznie z planów tych nic nie wyszło, a budynek, w którym działał niegdyś hotel Piast, popadała w ruinę. Na razie Emelem po zakupie, zabezpieczył kamienicę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *