Branża hotelarska a PFR – 80 proc. hoteli skorzystało ze środków   ANALIZY I RAPORTY

Połowa stycznia była terminem – ostatecznie przedłużonym o dodatkowe siedem dni – rozliczenia pomocy finansowej z tzw. Tarczy 2.0 PFR dla przedsiębiorców z segmentu małych i średnich firm. Jak wynika z ankiety IGHP, 80 proc. hoteli skorzystało ze środków pomocowych programu, a 35 proc. hoteli nie musi dokonywać spłaty nadwyżki uzyskanej subwencji.


Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego od samego początku uruchomienia tego programu wspierała swoich członków, najpierw w zakresie pozyskania środków finansowych z tej puli pomocy, a w ostatnich tygodniach w kwestiach rozliczenia uzyskanej subwencji.
Zgodnie z odpowiedziami ankietowanych przez IGHP w styczniu hoteli, aktualna sytuacja rozliczenia Tarczy 2.0 PFR przedstawia się następująco:
– blisko 80 proc. hoteli skorzystało ze środków pomocowych programu;
– 35 proc. hoteli nie musi dokonywać spłaty nadwyżki uzyskanej subwencji zgodnie z warunkami udzielonej pomocy;
– jednocześnie w przypadku 46 proc. hoteli zwrot części subwencji jest konieczny, w tym aż w 35 proc. hoteli wynika to z konieczności odjęcia w rozliczeniu środków pozyskanych z innych źródeł pomocy publicznej, tj. ZUS-u oraz powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy, co na etapie sporządzania przez hotele prognoz finansowych określających wysokość środków z programu PFR było trudne do przewidzenia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *