W Węgorzewie powstanie aparthotel na 300 osób. Działkę kupił warszawski deweloper

Samorząd mazurskiego Węgorzewa sprzedał za blisko 5 mln zł ponad 8-ha działkę nad jeziorem Święcajty. Kupił ją developer z Warszawy. Inwestor zapowiada budowę ekskluzywnego apartamentowca z funkcją hotelową – informuje serwis Mazury24.eu.

Budowa rozpocząć ma się jeszcze w tym roku. Obecnie Węgorzewo nie ma żadnego hotelu ani aparthotelu. – Ten brak bardzo nam doskwiera, bo sezon zamiera z wyjazdem turystów. Baza hotelowa pozwala na wydłużenie sezonu, co pokazują doświadczenia innych mazurskich miast – powiedział serwisowi burmistrz Węgorzewa, Krzysztof Kołaszewski. Nieruchomość położoną nad jeziorem i w sąsiedztwie Węgorzewa nabyła firma deweloperska z Warszawy za kwotę wyższą od ceny wywoławczej. W sumie nabywca musi zapłacić 4,84 mln zł.

Miasto to już od lat stara się o hotel. Dlatego na początku 2000 r. sprzedano prywatnemu inwestorowi krzyżacki zamek w centrum miasta w celu przekształcenia tego obiektu w hotel. Obecnie burmistrz Węgorzewa przyznaje, że miasto właściwie straciło nad tym obiektem kontrolę. – Kontaktu ze spółką, która ma zamek, nie mamy od lat żadnego. Z dokumentów wiemy, że w ostatnim czasie właścicielem zamku stała się inna spółka. Podejmowałem trzykrotnie próby kontaktu z właścicielem, aby ustalić, jakie ma plany względem zamku, niestety przedstawiciele spółki nie wyrazili takiej woli  –mówi burmistrz Krzysztof Kołaszewski.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “W Węgorzewie powstanie aparthotel na 300 osób. Działkę kupił warszawski deweloper

  1. Ja chcę polecić warszawskiego dewelopera. Nazywa się Victoria Dom. Jestem zadowolona z usługi oddania mi przez niego mieszkania pod klucz. Jest w pełni wykończone. Mieszkam na Osiedlu Krzewna. Jestem zadowolona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *