Accor nawiązuje partnerstwo z PCK

Jak deklaruje sieć Accor „od momentu eskalacji sytuacji w Ukrainie, priorytetem wszystkich działań Accor jest zapewnienie bezpieczeństwa i wsparcie pracowników, gości, partnerów i lokalnych społeczności”. Accor ogłosił współpracę z PCK, by wesprzeć uchodźców z Ukrainy. Grupa przekaże potrzebującym niezbędne artykuły spożywcze i produkty pierwszej potrzeby za ponad 1,2 mln zł.

Zespoły Accor są w kontakcie z lokalnymi władzami oraz organizacjami pozarządowymi, by zapewnić uchodźcom z Ukrainy niezbędną pomoc. W tym celu Accor nawiązał współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem. W jej ramach, grupa przekaże 100 palet produktów pierwszej potrzeby, które trafią do ukraińskich uchodźców. Wśród nich znalazły się artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, kosmetyki, środki higieny czy akcesoria sanitarne i wiele innych.

– Jesteśmy wdzięczni grupie Accor za wsparcie naszych działań. Dzięki naszej współpracy zorganizujemy niezbędną pomoc i miejsca pobytu dla uchodźców. Będziemy mogli zagwarantować im dom, który musieli opuścić, uciekając z Ukrainy ­– mówi Michał Mikołajczyk, członek zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża.  

Accor uruchomił też specjalny fundusz All Heartist Fund oferujący finansowe wsparcie dla pracowników i ich rodzin w regionie. Dodatkowo grupa wspiera zbiórki darów i rozmaite działania charytatywne prowadzone przez Czerwony Krzyż i inne lokalne organizacje. All Heartist Solidarity jako fundusz wspólnie z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) organizuje zbiórkę darowizn od pracowników, które zostaną uzupełnione przez Accor.

Osoby, które chcą przekazać towary w nagłych wypadkach, by wesprzeć pracę Czerwonego Krzyża, mogą przejrzeć listę niezbędnych pozycji tutaj: https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *