Umiar znaczy piękno

Co sprawia, że wnętrze jest wyjątkowe? Siła designu tkwi w detalu, a najlepiej wiedzą o tym Włosi. To oni właśnie uwodzą niezwykłe prostym, a jednocześnie niebanalnym wzornictwem. Urok akcesoriów doskonale prezentują klamki do drzwi. Nowością na rynku jest kolekcja BEIJING włoskiej marki OLIVARI dostępna w salonach firmy INTERNO.

 


Klamka BEIJING to najnowszy projekt słynnego amerykańskiego architekta Stevena Holla. Ten awangardowy twórca dał się poznać na długo przed współpracą z OLIVARI. Znamy jest ze śmiałych projektów, jak np. Centrum Nauki w Canbrook, Muzeum Sztuki Współczesnej w Helsinkach czy Pace Showroom na Manhattanie. W 2001 roku został uznany przez Time Magazine najlepszym architektem Ameryki. Jego upodobanie do łączenia piękna z funkcjonalnością zaprowadziło go do fabryki OLIVARI, gdzie współpraca zaowocowała nową w ofercie producenta kolekcją klamek BEIJING.

W swoim nowym projekcie Holl po raz kolejny udowadnia, iż te najprostsze i mniej wyszukane przedmioty uznawane są za najpiękniejsze. BEIJING to sprowadzenie klamki do jej podstawowej i najistotniejszej postaci. Nie ma tu miejsca na zbędny element, czy jakikolwiek banał. Geometryczny uchwyt klamki w formie walca osadzony na okrągłej rozecie tworzą czystą, a jednocześnie niezwykle wyrafinowaną i elegancką całość, doskonale wpisującą się w wystrój współczesnych wnętrz.

BEIJING to pełna, mosiężna klamka dostępna w trzech wykończeniach: biochrom połysk, biochrom satyna oraz superfinish/nikiel satyna. Biochorom to, stworzona przez OLIVARI, powłoka produkowana w oparciu o najnowsze technologie całkowicie nieszkodliwe dla środowiska naturalnego, która wyróżnia się dużą odpornością na zarysowania. Biochrom doskonale sprawdza się w drzwiach wewnętrznych. Do drzwi zewnętrznych INTERNO poleca wykończenie superfinish, które dodatkowo wzmacnia powierzchnię klamki, czyniąc ją odporną na wilgoć, zasolenie, duże różnice temperatur i promienie ultrafioletowe.

W kolekcji BEIJING dostępne są także klamki do ram okiennych. To idealna propozycja dla osób wymagających i zwracających uwagę na detale. Jednolite stylistycznie klaki drzwiowe i okienne uporządkują i uszlachetnią wystrój wnętrza.

Klamki drzwiowe BEIJING w zależności od wykończenia kosztują od 513 zł brutto (w komplecie z rozetą na klucz) do 777 zł brutto (w komplecie z rozetą WC). Klamki okienne od 351 zł do 396 zł brutto.

Seria dostępna jest w salonach firmy INTERNO oferującej szeroką gamę drzwi, akcesoria oraz serwis doradczy i montażowy. www.interno-drzwi.pl.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *