Wizyta Księżniczki Tajlandii w Hotelu Europa w Lublinie

W dniach 15 – 17 czerwca 2008 w Hotelu Europa w Lublinie gościła Księżniczka Tajlandii Chulabohrn Mahidol, najmłodsza córka króla Tajlandii Ramy IX.

Organizatorzy wizyty księżniczki Tajlandii w Polsce wybrali dla niej lubelski Hotel Europa, gdyż jako jedyny w mieście posiada luksusowe apartamenty prezydenckie oraz standard pokoi i obsługi odpowiednie do przyjmowania przedstawicieli rodziny królewskiej.

Kawalkada limuzyn oraz czerwony dywan rozłożony przed Hotelem Europa budziły powszechne zainteresowanie przechodniów, którzy zatrzymywali się nie chcąc przegapić jedynej być może okazji ujrzenia na własne oczy koronowanej głowy.

Jej Wysokość odwiedziła Lublin na zaproszenie profesora Kazimierza Głowniaka, dziekana Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Księżniczka jest cenionym na całym świecie naukowcem w stopniu profesora i otworzyła na Uniwersytecie Medycznym wystawę poświęconą roślinom leczniczym oraz pracy kierowanego przez nią instytutu naukowego w Bangkoku.

Przyjazd Chulaborn Mahidol poprzedziły wielomiesięczne przygotowania w Hotelu Europa. Na potrzeby delegacji oddano całe piętro hotelu, na którym zaaranżowano na czas pobytu gości specjalny bufet, restaurację oraz działający przez całą dobę sekretariat. W każdej chwili do dyspozycji byli kucharze, kelnerzy, ochrona oraz koordynatorzy.

 Hotel Europa już po raz drugi gościł księżniczkę i gości z Tajlandii. Widocznie pierwszy pobyt wspominali bardzo dobrze, co więcej cała delegacja zapowiedziała się już na kolejną wizytę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *