WIELKA PIENIAWA rekomendowana jako centrum pobytowe podczas Euro 2012

             W związku z organizacją turnieju finałowego UEFA EURO 2012, Polska jest zobowiązana do przedstawienia kandydatur na centra pobytowe dla drużyn narodowych uczestniczących w Mistrzostwach. Wobec powyższego Zespół ds. weryfikacji centrów pobytowych, powołany przez Ministra Sportu i Turystyki, w skład którego weszli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Spółki PL.2012 Sp. z o. o. i PZPN, przedstawił 44 kandydatury na centra pobytowe dla drużyn narodowych oraz 26 kandydatur na centra pobytowe dla UEFA family.

Z uwagi na spełnienie wymagań UEFA, wysoki standard oraz dogodne położenie hotelu (wobec lotniska oraz stadionu) Wielka Pieniawa – sztandarowy obiekt Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich SA w Polanicy-Zdroju, została rekomendowana jako centrum pobytowe dla UEFA family, działaczy oraz sponsorów. Tym samym Wielka Pieniawa znalazła się w gronie hoteli o najwyższej renomie (Gołębiewski, Hilton, Klimczok, Hotel SPA dr Eris).

            We wnętrzach tego stuletniego obiektu znajdują się nowoczesne gabinety odnowy biologicznej, zakład przyrodoleczniczy oferujący ponad 60 różnych zabiegów przyrodoleczniczych, basen rekreacyjno – rehabilitacyjny, sauny, gabinety lekarskie, Biuro Obsługi Klienta. W przyszłym roku planowane jest uruchomienie nowoczesnego trzykondygnacyjnego Centrum SPA wraz z nowym basenem rekreacyjnym.

            W maju br. właśnie w Wielkiej Pieniawie powstała pierwsza w Polsce Słoneczna Plaża – koncepcja symulująca plenery dalekiego egzotycznego wybrzeża wraz z prawdziwym słonecznym światłem, umożliwiająca korzystanie z kąpieli słonecznych nawet w zimne, pochmurne dni.

            Użytkownicy ogólnopolskiego portalu sanatoria.org, podczas I edycji plebiscytu nadali Wielkiej Pieniawie tytuł „Sanatorium Roku 2007” potwierdzony certyfikatem.

            W „Wielkiej Pieniawie” leczy się schorzenia kardiologiczne, gastrologiczne oraz narządu ruchu. Obiekt posiada 287 miejsc noclegowych w apartamentach oraz pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych. W ubiegłym roku „Wielka Pieniawa” gościła ponad 6 tysięcy kuracjuszy, w tym blisko 1,5 tysiąca Gości z zagranicy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *