PUHIT SA rozpoczyna ekspansję na ogólnopolskim rynku usług hotelarskich

20 sierpnia 2008 roku, Kraków - Firma PUHIT SA, lider rynku hotelarskiego w Warszawie i zarządca sieci hoteli ekonomicznych w Polsce, stała się właścicielem trzech krakowskich hoteli - RT Monopol ***, RT Galicya*** oraz RT Regent ***. Nowo nabyte obiekty, należące do tej pory do krakowskiej sieci RT Hotels, zostaną do końca 2008 roku w pełni zintegrowane i włączone do bazy hotelowej zarządzanej przez spółkę PUHIT. Przejęcie trzech krakowskich hoteli jest ściśle związane ze strategią rozwoju firmy PUHIT, zakładającą rozszerzenie działalności spółki na całą Polskę.


W tej chwili PUHIT SA jest właścicielem i zarządcą hoteli: Felix***, Atos*, Portos* i Aramis* oraz hosteli TO-TU i Służewiec w Warszawie, Centrum Konferencyjno- Rekreacyjnego Promenada nad Zalewem Zegrzyńskim oraz Centrum Usługowo-Biurowego Na Kole. Spółka zarządza także marketingową siecią hoteli ekonomicznych START hotel

"Przejęcie od razu trzech obiektów znacząco zwiększa potencjał firmy i zapewnia spółce PUHIT mocny start na krakowskim rynku usług hotelarskich. Hotele, które od 20 sierpnia stały się własnością firmy PUHIT SA, dysponują łącznie 177 pokojami, co stanowi 13,5 % wszystkich pokoi, jakie posiada aktualnie spółka. Sprzedaż tych obiektów w 2007 roku stanowiła 17% wartości sprzedaży PUHIT za ten rok." - powiedział Andrzej Wójcik, Wiceprezes firmy PUHIT SA.

Firma PUHIT powstała w 1997 roku jako PUHIT Sp. z o.o. w wyniku prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego. 25 maja 2007 roku - została przekształcona w spółkę akcyjną. Dzisiaj PUHIT jest liderem rynku hoteli ekonomicznych w Warszawie oraz dynamicznie rozwijającą się firmą, posiadającą ponad półtora tysiąca pokoi w siedmiu obiektach w Warszawie i okolicach.

RT Monopol *** , RT Galicya *** oraz RT Regent *** zostały włączone do sieci marketingowej START hotel liczącej obecnie 56 obiektów w 35 lokalizacjach w Polsce. Rezerwacji pokoi w tych hotelach można dokonywać na portalu www.starthotel.pl lub w telefonicznym Centrum Rezerwacji +48 22 463 63 63. Do końca roku nowy właściciel zintegruje także przejęte hotele w zakresie systemów recepcyjnych.

"Strategią rozwoju spółki PUHIT jest stworzenie sieci hoteli klasy ekonomicznej na terenie całej Polski. W najbliższych pięciu latach planujemy ekspansję na rynek usług hotelarskich we Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Toruniu. Na razie nie zakładamy budowania nowych obiektów, rozszerzanie bazy noclegowej będzie się odbywało głównie przez kupno i przejęcia istniejących hoteli. Mamy nadzieję, że w ciągu 10 lat PUHIT SA będzie obecny we wszystkich najbardziej atrakcyjnych turystycznie miastach Polski. Dzięki zwiększeniu liczby obiektów hotelowych oraz wysokiemu standardowi obsługi, chcemy stać się najczęściej wybieraną siecią hotelową zarówno przez Polaków jak i zagranicznych turystów." - powiedział Andrzej Wójcik, Wiceprezes PUHIT SA.


Długookresowe plany rozwoju spółki PUHIT zakładają także pozyskanie większości środków na rozwój firmy- z giełdy. Spółka planuje debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2010 roku.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *