Copernicus zwycięzcą 15th World Travel Awards w kategorii Poland’s Leading Hotel

Hotel Copernicus z Krakowa, należący do grupy Likus Hotele i Restauracje, został zwycięzcą renomowanego międzynarodowego konkursu World Travel Awards 2008 jako najlepszy hotel w Polsce (I miejsce w kategorii: Poland’s Leading Hotel).


Oprócz Copernicusa do pierwszego miejsca pretendowały w ścisłym finale hotele: Dwór Oliwski, Podewils z Gdańska, krakowski Wentzl, oraz warszawskie InterContinental, Westin i Le Meridien Bristol.


Pierwsze miejsce Copernicusa to kolejny ostatnio zdobyty przez niego laur, po niedawnym uznaniu przez Forbes Magazine właśnie Copernicusa za najbardziej wykwintny hotel w Polsce (nota bene wszystkie trzy miejsca na podium tego rankingu zajęte zostały przez krakowskie hotele grupy Likus Hotele i Restauracje).


Nagroda World Travel Awards została ustanowiona w 1993 roku w celu uznania, nagrodzenia i uczczenia znaczących osiągnięć we wszystkich sektorach światowej turystyki. Pracownicy branży turystycznej i ich klienci uważają ją za wyraz najwyższego uznania, jakie może otrzymać markowy produkt z tej branży.


Nominacja kandydatów odbywa się w oparciu o glosowanie z roku poprzedzającego wręczenie nagrody. Jest to najbardziej wszechstronna ceremonia nagradzania na świecie, z nagrodami przyznawanymi we wszystkich dziedzinach wielkiego współczesnego przemysłu jakim jest dzisiejsza turystyka. Głosowanie, przeprowadzane wśród agentów biur turystycznych, odbywa się w ponad 190 krajach świata.


Głosy rejestrowane są w internecie na oficjalnej stronie WWW World Travel Awards, jak również na większości stron internetowych czołowych agencji turystycznych oferujących dodatkowe możliwości glosowania. Nagrody piętnastej edycji konkursu World Travel Awards wręczane były w tym roku w podtatrzańskim słowackim Popradzie (uroczystość odbyła się 15 października).


Nagrody konkursowe zostały przez The Wall Street Journal określone jako oskary przemysłu turystycznego (The Oscars of The Travel Industry). Wyjątkowo staranny wybór nominowanych podkreśla także slogan konkursu: Travel Excellence Guaranteed. O znaczącym potencjale konkursu świadczą także patronaty gigantów medialnych współczesnego świata: YouTube czy BBC World News.


Hotel Copernicus jest jednym z kilku obiektów grupy Likus Hotele i Restauracje.

Należą do niej krakowski Hotel Stary (zdobywca Prix Villégiature za najlepsze wnętrze hotelowe w Europie 2007), najstarszy w Krakowie Hotel pod Różą, legendarny katowicki Monopol zaprojektowany w stylu Art Deco, oraz doprowadzany właśnie pieczołowicie do stanu dawnej świetności wrocławski Monopol (otwarcie pod koniec 2008 roku) i słynny łódzki Grand Hotel (planowane otwarcie w roku 2010). Wszystkie hotele grupy Likus Hotele i Restauracje mieszczą się w budowlach zabytkowych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *