Największy hotel w Polsce szykuje się do otwarcia. Częściowego   INWESTYCJE

Już niebawem, bo w czerwcu tego roku, a więc jeszcze przed szczytem sezonu wakacyjnego, pierwszych gości ma przyjąć planowany docelowo na 1200 pokoi hotel Gołębiewski w Pobierowie. Na razie otwarte ma zostać jedno skrzydło obiektu i część środkowa do czwartego piętra włącznie, a także baseny w środku i dwie restauracje - informuje "Wyborcza.pl".

Hotel Gołębiewski w Pobierowie, stan w połowie ub. roku

Gołębiewski w Pobierowie, promowany jako największy hotel w Polsce pierwotnie otwarty miał zostać w 2020 roku, jednak pandemia pokrzyżowała te plany. Twórca sieci i inwestor Tadeusz Gołębiewski przeznaczył środki z kredytów na budowę obiektu na zachowanie płynności finansowej pozostałych 4 obiektów grupy.

Później, jak pisaliśmy (m.in. TU) hotel przeżywał dalsze kłopoty związane z trudnością w pozyskaniu pracowników na budowę.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie, kiedy już powstanie i zostanie otwarty w całości, będzie imponował rozmachem i zakresem usług dodatkowych. Sama recepcja ma 16 stanowisk, a jedna z kilku restauracji ponad 80 m w linii prostej. Działać będzie w nim m.in. dyskoteka, 4 restauracje, 25-metrowym basen pływacki i dwa baseny dla dzieci. Do tego osobno dzika rzeka, sztuczna fala, potrójna zjeżdżalnia i „cebula" oraz sauny (na razie otwarte zostaną suche), tężnie, grota solna i jacuzzi. A także  dwa korty, squash, kręgielnia, wielofunkcyjne boisko (siatkówka, koszykówka itp.), strzelnica, ścianka wspinaczkowa wysoka na trzy piętra. W dalszych planach jest lodowisko.

Przypomnijmy że najnowszy hotel Tadeusza Gołębiewskiego powstaje na 30-hektarowym terenie po byłej jednostce wojskowej w Pobierowie między Świnoujściem a Kołobrzegiem, którą biznesmen kupił za 50,5 mln zł.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *