Fresk Jakuba Rebelki zdobi ścianę kręgielni Koziego Grodu

Właściciele położonego na Kaszubach luksusowego hotelu Kozi Gród, postanowili zadbać o doznania estetyczne swoich Gości korzystających z kręgielni i w grudniu 2008 poprosili jednego z najlepszych Polskich rysowników o wykonanie fresku na ścianie bowlingu.


 

Jakub Rebelka, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, malarz, ilustrator oraz autor komiksów jest tak zwanym przyjacielem rodziny właścicieli Koziego Grodu i stąd pomysł na współpracę. Właściciele hotelu niejednokrotnie mieli okazję przekonać się o artystycznych sukcesach Rebelki, który na swoim koncie ma udział w wystawach w Polsce, Francji, Chorwacji, Kanadzie, liczne publikacje m.in. w „AQQ”, „Komiks Forum”, „Czerwonym Karle”, „Antologii polskiego komiksu” i nagrody w konkursach. Rebelka ozdobił również ścianę w jednym z pokoi arthotelu „Lalala” w Sopocie, co zasugerowało, że mógłby być chętny do wykonania malowidła w Kozim Grodzie.
Hotel Kozi Gród dysponuje dwoma torami do gry w kręgle, znajdującymi się w długim pomieszczeniu, którego ściany do tej pory przysłowiowo świeciły pustkami. Z chęcią pokrycia ścian malowidłem zwróciliśmy się do Jakuba Rebelki i po kilkukrotnych spotkaniach doszło do realizacji planu. Zaprojektowanie, naszkicowanie oraz ‘pokolorowanie’ fresku zajęło Rebelce oraz jego asystentce Iwonie Cybuli kilka dni. Fresk nawiązuje do hotelu i jego okolicy, ale również uwidacznia styl Rebelki, jego ciekawą i wyrobioną kreskę, intensywne kolory, karykaturalnie zniekształcone postaci z wielkimi nosami, dużymi ustami i nieproporcjonalnymi stopami. Ta wybujała narracja sprawiła, iż ściana kręgielni wreszcie nabrała życia i koloru stając się dodatkową atrakcją Koziego Grodu.
 Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *